2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş

2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş

Priştine, Kosova’nın başkenti ve aynı zamanda Balkanların en güzel, huzur verici, doğasıyla hayranlık uyandıran modern kentlerinden biridir. Başkent olmasının yanı sıra üniversitelerin burada yoğunlaşması ile de oldukça popüler bir şehirdir. Pek çok genç, bu şehirdeki elit üniversitelerde eğitim almak için dünyanın dört bir yerinden gelmektedir. Priştine Universum Üniversitesi 2 yıllık İnşaat teknisyenlerine İnşaat mühendisliği dikey geçiş imkanı sunan bir okuldur. Bu bakımdan Türk gençleri için çok özel bir yere sahiptir. 2005’te kurulmuş olan okulda gençlerimize çok özel fırsatlar sunulmaktadır. Kosova’da eğitime verilen önemin yansımalarını tüm üniversitelerde görmek mümkündür. Priştine Universum Üniversitesi de bu kaliteli eğitimin en güzel örneklerinden biridir. Avrupa’daki en geçerli eğitim sistemini sürdüren okul Türk gençlerini sınav stresinden kurtarmakta ve güzel bir gelecek hediye etmektedir. 2012 yılı itibariyle üniversite olarak yoluna devam eden okul başarıları ile herkesin parmakla gösterdiği önemli eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir.

Universum Üniversitesi’nde 2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş

Ülkemizde 2 yıllık İnşaat teknikerliği okuyan gençlerimiz artık herhangi bir sınava girmeden doğrudan Priştine Universum Üniversitesi’ne kayıt yaptırarak dikey geçiş imkanından faydalanabilmektedirler. Geçiş sınavlarına girmek veya taban puan almak da bu anlamda ortadan kalkmıştır. Çok önemli ve Türk gençleri için hayat kurtaran bir şans sunan okul 2 yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği dikey geçiş imkanı vererek her yıl belli kontenjanlar oluşturarak gençlerimizi davet etmektedir. Sınavlardan bunalan gençlerimiz bu okullar sayesinde hayatlarını tamamen değiştirme ve geleceklerine en iyi şekilde başlangıç yapma fırsatı bulmaktadırlar. İki yıllık eğitimlerini doğrudan 4 yıllık lisans eğitimine çevirebilen gençlerimiz dilerlerse yeniden başka bir bölüme başvurarak 4 yıllık lisans eğitimi de alabilirler. Dikey geçiş yapmak isteyenler ön lisans diplomaları ile başvurabilirken, lisans eğitimi için de sadece lise diploması yeterli olmaktadır. Bu geçiş ile beraber mezun olan gençlerimiz YÖK tarafından tanınan bir diploma alarak iş hayatına daha iyi şartlarda atılabiliyorlar. Üstelik ülkemize döndüklerinde isterlerse YÖK’e giderek denklik başvurusunda bulunuyor ve aynı bölümlerden mezun olan diğer gençlerle aynı şartlara sahip oluyorlar.

2 yıllık İnşaat teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği dikey geçiş fırsatı veren Priştine Universum Üniversitesinin eğitim harç bedelleri de son derece uygun rakamlardır. Gençler ve aileleri zorlanmadan bu cüzi rakamları öderken, bir yandan da hayat şartlarının iyi olması nedeniyle bütçelerinin içinde her türlü harcamalarını karşılıyorlar. Her türlü teknik alt yapının var olduğu okullarda en iyi eğitimleri alan gençler bu sayede kaliteli bir öğrencilik süreci geçiriyor, sosyal anlamda da kendilerini geliştirecek pek çok fırsat buluyorlar. Eğitim hayatınızı siz de bu şekilde yönlendirmek ve geliştirmek istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size yardımcı olacaktır. Telefonla arayarak veya doğrudan ofislere giderek bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!