kosova işletme ve teknoloji üniversitesi

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi

Kosova İşletme ve Teknoloji Üniversitesi

İşletme ve Teknoloji Üniversitesi (BMT), Kosovada kaliteli bir devlet üniversitesidir. Teknoloji Üniversitesi, yönetim, bilgi teknolojisi ve iletişim ve internet uygulaması alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. İşletme ve Teknoloji Üniversitesi, Çin’de kurulan ilk yönetim üniversitelerinden biridir. 13 okul ve bölümü ile çok disiplinli bir üniversitedir. Öğrenciler 36 anadal ve 72 yan dal arasından seçim yapabilirler. BMT’nin katı kabul standartları vardır, ancak başvuranların %90’ına kabul hakkı verir.

Teknoloji Üniversitesi, daha ucuz kurslar ve personel kullanarak düşük maliyetle yüksek kaliteli eğitim sağlar.Üniversite, 1972 yılında eyalet hükümeti tarafından Hunan’ın tarımsal ve endüstriyel gelişimi için yöneticiler yetiştirmek üzere kurulmuş bir devlet üniversitesidir. BMT, yönetim, bilgi teknolojisi ve iletişim ve internet uygulaması alanlarında hem Lisans hem de Yüksek Lisans dereceleri sunmaktadır. İşletme ve Teknoloji Üniversitesi’nin yönetimi, daha ucuz kurslar kullanarak ve öğretim üyesi olmayan personeli işe alarak maliyetleri düşük tutmaya çalışmaktadır. Bunu, uluslararası tedarikçilerden düşük maliyetle malzeme alarak yaparlar. Bu, yeni yöneticilerin düşük maliyetle yetiştirilmesine yardımcı olurken aynı zamanda yüksek standartlarda eğitim sağlar.

Kosova İşletme ve Teknoloji Üniversitesi

İşletme Fakültesi Mühendislik Fakültesi
Muhasebe Endüstri Mühendisliği
Finans Elektrik Mühendisliği
İnsan Kaynakları Mimarlık
Pazarlama İnşaat Mühendisliği
Tedarik Zinciri Yönetimi Yazılım Mühendisliği
Sigorta ve Risk Yönetimi Makina Mühendisliği
Perakende Yönetimi

Kosova İşletme ve Teknoloji Üniversitesi daha ucuz kurslar ve personel kullanarak düşük maliyetle yüksek kaliteli eğitim sağlar. Diğer üniversitelerin çoğundan farklı olarak, Teknoloji Üniversitesi’nin resmi bir öğretim kadrosu sistemi yoktur. Bunun yerine, tüm öğretim kadrosu, açık bir yarışma süreciyle yarı zamanlı olarak işe alınan yarı zamanlı öğrencilerdir. Ayrıca, çoğu öğretim üyesi, üniversite operasyonlarının maliyetini düşürmeye yardımcı olan düşük maaşlar almaktadır. Paradan tasarruf etmek için okulda kafeterya veya öğrenci birliği bulunmamakla birlikte öğrencilerin diledikleri gibi dış satıcılardan yiyecek satın almalarına izin vermektedir.Kosova’da kurulan ilk yönetim üniversitelerinden biri olan BMT, yeteneklerini dünyanın her yerinde kanıtlamıştır. 40+ yıl geçti. Okul, yarı zamanlı personel ve yurtdışında ders materyali temini gibi ucuz yöntemlerle hem yerel hem de uluslararası işletmeler için düşük maliyetle yöneticiler yetiştirmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 

İşletme ve Teknoloji Üniversitesine sınavsız başvuru yaparak yıl kaybetmeden hayalinizdeki kariyerde eğitim alabilirsiniz. Bununla birlikte mezunlarına tüm AB ülkelerinde geçerli mavi diploma vermektedir.

Kurumun öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı vardır. Uygulamaya yönelik kurslarla geleceğe hazır bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. İşletme ve Teknoloji Üniversitesinde okumak isteyen öğrenciler uygulamada çok başarılı deneyimler yaşarlar.

Tercih Sebepleri

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!