Kosova Üniversiteleri Olanakları

Kosova Üniversiteleri Olanakları

Kosova üniversiteleri son zamanlarda Türk öğrenciler tarafından da yoğun bir ilgiye uğruyor. Bu ilginin nedenleri içinde okulların sunduğu pek çok avantajın etkisi elbette çok büyük oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimiz, bu talebin en doğru şekilde yerine ulaşması ve Türk gençlerinin Avrupa’da en iyi okullarda, en avantajlı eğitimleri alabilmeleri için çalışmalarını sürdürmektedir. Başkent Priştine’de bulunan ve ülkenin en iyi okullarında başı çeken Priştine Universum Üniversitesi başta olmak üzere pek çok elit eğitim kurumu gençlerimizin eğitimi için uygun durumdadır. Sizlere verdiğimiz uzman rehberlik hizmetimizin yanı sıra, bu değerli okullara yapacağınız başvuru ve kayıt işlemlerinizi de sorunsuz şekilde halledebilmeniz için uğraş veriyoruz. Çağrı merkezlerimizden bizi arayarak veya merkez ofislerimize gelerek bu önemli fırsatı siz de elde edebilir, eğitim hayatınıza Avrupa’nın en iyi okullarında start verebilirsiniz.

Kosova Üniversiteleri Olanakları ve Öğrencilerimize Sunulan Avantajlar

Türk gençleri Kosova’da okuyarak çok sayıda avantaja sahip olabilirler. Özellikle ülkenin eğitim kurumlarının sunduğu imkanlar gençlerin gelecek kaygılarını en aza indirmelerinde önemli rol oynar. Seçkin okullara girebilmek için herhangi bir sınava girmek zorunda kalmayan gençlerimiz, taban puan gibi bir stres de yaşamıyorlar. Yalnızca lise diploması bu özel okullarda öğrenci olmak için yeterli oluyor. Kosova Üniversiteleri olanakları söz konusu olduğunda elbette Priştine Universum Üniversitesi’nde verilen Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Mimarlık bölümünün de kendi dillinde eğitim almak isteyen gençlerimiz için büyük avantaj olduğunu söylemeden geçmeyelim. Bu bölümlerde verilen eğitimlere ülkemizden giden değerli hocalar da katıldığı için gençlerimiz kendilerini evlerinde gibi hissetmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi sınavsız lisans öğrencisi kabul ettiği gibi, aynı zamanda yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de ev sahipliği yapmaktadır. Diğer yandan iki yıllık yüksek okul mezunu öğrencilerimiz dikey geçiş imkanlarından da sınavsız şekilde yararlanarak istedikleri bölümde lisans tamamlama programlarına dahil olabilmektedirler. Sayısız olanağın sunulduğu okulda en önemli avantajlardan biri de uzaktan eğitim veriliyor olmasıdır. Ülkemizdeki koşullarına aynen devam eden ve Kosova’ya gitmeden de Avrupa’nın en önemli okullarında öğrenci olan gençlerimiz kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre sayesinde online olarak uzaktan eğitim alabilmektedirler.

Ülkenin ekonomik açıdan çok iyi koşullarda olması da gençlerimizin özellikle bütçe konusunda sıkıntı yaşamaması anlamına gelmektedir. Okulların düşük harç bedellerine ek olarak, ev kiralama ücretleri de son derece düşüktür. Kosova’da eğitim alan öğrenciler yeme içme, barınma veya ulaşım gibi yaşamsal giderlerini aylık bütçelerini aşmadan kolaylıkla karşılayabilmektedir. Çok ucuz bir ülke olduğu için sayısız olanağa erişen gençlerimiz ailelerine yük olmadan tam bir öğrencilik hayatı yaşamaktadır. Bu denli kaliteli bir eğitimi hem okul ücreti, hem de yaşam maliyetleri bakımından cüzi rakamlarla karşılayabilmek de büyük bir şanstır.

Sizler de Kosova Üniversiteleri olanakları konusunda detaylı bilgi almak, sınavsız istediğiniz bölümde okumak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!