Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Çok sayıda Türk genci üniversite eğitimini Kosova Üniversitelerinde almaktadır ve bu sayı her geçen yol daha da artmaktadır. Eğitim kalitesi bakımından Balkanlar ve Doğru Avrupa’nın gözbebeği haline gelen Priştine Universum Üniversitesi bu bakımdan gençlerimizin en çok tercih ettiği okullardandır. Yoğun talep gören eğitim kurumlarının en büyük özelliklerinde biri sınavsız kayıt hakkı tanımalarıdır. Kosova Üniversiteleri taban puanları olmadığı için gençlerimizin stresten kurtulmalarına ve istedikleri bölümde doğrudan kayıt yaptırıp okumalarına da olanak sağlamaktadır. 2005 yılında kurulmuş olan ve başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi sınavsız, taban puansız başvuru kabul etmesi ile dünyanın her yerinden öğrenciyi ağırlamaktadır. Kosova’da ilk bilimsel araştırma merkezini de bu üniversite açmıştır. Bilime ve eğitime katkısı oldukça büyük olan okulda Bologna Eğitim Kriterleri esas alınmakta, gençler dünya standardında bir öğrenime tabi tutulmaktadırlar. Sayılı eğitim kurumları arasında yer alan üniversitenin eğitim ücretleri de pek çok ülkeye kıyasla uygundur.

Taban Puanları ve Kayıt Seçenekleri

Öğrencilerimize çok cazip rakamlarla eğitim alma olanağı sunan Kosova Üniversiteleri taban puanları elbette gençlerin merak ettiği konular arasındadır. Ancak bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır çünkü sınav sistemi yoktur ve gençlerin taban puan almaları da gerekmemektedir. Türk gençlerine sunulan bu imtiyazlar arsında kayıt için sadece lise diplomasının yeterli olması da bulunmaktadır. Düz lise veya Anadolu Lisesi, hatta meslek lisesi mezunu olan tüm gençlerimiz istedikleri bir bölüm için başvuruda bulunabilir. Lisans, yüksek lisans ve doktora programları olan okul aynı zamanda uzaktan eğitim almak isteyen gençlerimize de kapılarını sonuna kadar açarak sunduğu ayrıcalıklara bir yenisini daha eklemiştir

Kosova Üniversiteleri taban puanları konusunda gençlerin kaygısını yok ederken iki yıllık meslek yüksek okulu mezunlarına lisans tamamlama imkanı da sunmuştur. Senelik alınan harç bedelleri tüm bu öğrenim programları için oldukça makul bir düzeydedir. Priştine Universum Üniversitesi’nde aynı zamanda İngilizce destekli eğitimler de bulunmaktadır ve bu eğitimler içinde Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Mimarlık gibi gençlerin okumaya can attığı bölümler de vardır. Sınavsız öğrenci kabul eden okulda herhangi bir alt sınır yoktur ve diploma notu da önemsizdir. Seçkin Türk akademisyenlerinin de derslere girdiği eğitim kurumlarının verdiği diplomalar ise Türkiye’de tanınmakta olup, gençler YÖK’e başvuru yaparak denklik belgelerini de kolayca alabilmektedir.

Kosova Üniversiteleri taban puanları gibi bir sınırlama koymadığı için siz de bu özel hizmetten ve eğitim şansından yararlanabilirsiniz. Hemen size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gelin ve hangi bölümde okumak istiyorsanız başvuru yapın. Okul ve ülke hakkında detaylı bilgi sahibi olun. Geleceğiniz riske atmadan ve sınav veya taban puan gibi sınırlamalar olmadan haylini kurduğunuz bölümün öğrencisi olun. Bu hayali gerçeğe çevirmek artık elinizde.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!