Kosova Üniversiteleri Eczacılık

Kosova Üniversiteleri Eczacılık

Ülkemizde Eczacılık bölümünde öğrenci olmanın ilk şartı sınava girmek ve tabi ki bölümün gerektirdiği puanları almaktır. Bu puanlar da üniversitelere göre değişmektedir. Bu sistem dışında kalmak ve kendisine yurt dışında eğitim hedefleri koyan gençlerimiz ise alternatiflerini değerlendirmeyi tercih ediyorlar. Özellikle Kosova Üniversiteleri Eczacılık bölümü gençlerin bu hayallerini doğrudan gerçekleştirebilecekleri büyük bir fırsat sunuyor. Gençlerimiz alıştıkları sınav sisteminin dışında bir şekilde yani sınavsız olarak başvuruda bulunabiliyorlar. Eczacılık okumak için sadece ihtiyaçları olan şey ise lise diplomaları oluyor. 4 yıllık lisans eğitimi alabilmek bu kadar kolay olduğu için de Türk gençleri her yıl bu okulda öğrenci olabilmek için birbirleri ile yarışıyorlar.

Kosova Üniversiteleri Eczacılık bölümüne yoğun ilgi yalnızca Türk gençlerinden değil elbette. Bu avantajlı eğitime sahip olmak isteyen yabancı uyruklu çok sayıda genç her yıl kayıt yaptırıyor. Başvurular çok kısa sürede sona eriyor çünkü kontenjanlar hemen doluyor. Bu nedenle gençlerimizin bu tarihleri kaçırmadan tüm işlemlerini kısa sürede halletmeleri gerekiyor. Avrupa’da ve aynı zamanda ülkemizde de tanınan diplomalar veren okulun prestijli ismi bile tercih nedeni haline gelebiliyor.

Priştine Universum Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Ülkedeki üniversiteler içinde Priştine Universum Üniversitesi’nin çok önemli bir yere sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Elit ve alanında uzman bir akademik kadro, Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir müfredat, Avrupa’da geçerli bir diploma ve tabi ki sınavsız, taban puansız kayıt imkanı tüm gençlerin iştahını kabartıyor. Kalıcı ve temeli sağlam bir eğitim verilen okulda teknik alt yapı da son derece muazzam olduğundan gençler istedikleri gibi alanlarıyla alakalı araştırmalar yapabiliyorlar. Modern alt yapısı, mesleki anlamda hem teorik, hem de pratik derslerin var olması sayesinde her genç mesleğinde uzman bireyler halinde eğitimlerini alıp mezun olabiliyorlar.

Kosova Üniversiteleri Eczacılık bölümünden mezun olan Türk gençlerimiz aldıkları diplomanın denklik belgesine de YÖK’e başvuru yaparak ulaşabiliyorlar. Bu sayede aldıkları eğitim ülkemizde de aynen geçerli hal geliyor. Yıllık harç ücretleri çok düşük ve gençlere kolaylık sağlamak bakımından iki eşit taksitle de alınabiliyor. Seçkin bir üniversitede Eczacılık okuyan gençlerimiz hem maddi, hem de manevi anlamda hiçbir zorluk çekmiyorlar. Okulun kampüsünde bulunan yurtlarda konaklayabiliyor ve aynı zamanda yemekhaneden cafelerden ve sosyal tesislerden de istedikleri ölçüde yararlanabiliyorlar. Giriş sınavının olmadığı üniversitede çok sayıda öğrenci kulübü de varlığını sürdürüyor.

Başkent Priştine’de bulunan okul hem sayısız aktiviteyle, hem de sosyal, kültürel faaliyetle adından sıklıkla söz ettirirken, sunduğu imkanlar da gençlerin umutlarını yeşertiyor. Hayatın ucuz olduğu bu ülkede başkentte en iyi eğitimi alabilme imkanına kavuşmak için siz de hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir, başvuru, kayıt işlemlerinizi sorunsuzca halledebilirsiniz. Doğru adımlar atarak geleceğinizi en iyi temeller üstüne inşa edebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!