kosova üniversum üniversitesi

Universum Üniversitesi

Sosyal Bilimler, Ekonomi, Eğitim Çalışmaları alanlarında hizmet vermekte olan Universum Üniversitesi, Kosova’nın ilk araştırma merkezlerinden bir tanesi olma özelliği gösteren yüksek eğitim kurumlarından bir tanesidir.

Universum Üniversitesi, bünyesinde bulunan öğrencilerin daha kaliteli eğitim alabilmeleri için onlara yurtdışı eğitim imkânı sağlamaktadır. Yurtdışındaki birçok üniversite ile bağlantısı bulunan Universum Üniversitesi her yıl diğer üniversitelerdeki belli sayıda öğrenciyi bünyesine kabul etmekte ve bünyesinde bulunan öğrencileri de diğer üniversitelere yollayarak daha kaliteli bir eğitim verme amacı içerisindedir. Bu sayede gerek kendi öğrencileri gerekse de diğer üniversitelerden gelen öğrenciler birçok faydalı bilgi edinebilmektedir.

Universum Üniversitesi Bölümleri

Program Bölüm
Lisans Hukuk
Lisans Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği
Yüksek Lisans Diplomasi
Yüksek Lisans Sürdürülebilir Gıda Teknolojileri
Yüksek Lisans Yapay Zeka
Yüksek Lisans Data Bilimi

Universum Üniversitesi Öğrenci

Kosova Universum Üniversitesi, öğrencilerine daha kaliteli bir eğitim verebilmek için sürekli bir arayış içerisine girmiştir. Bu amaç doğrultusunda gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında birçok üniversite ile işbirliği yapılmış ve şeyler denenmeye başlanmıştır. Üniversite öğrencilerinin eğitim görebilecekleri derslikler, laboratuarlar gibi yapılar inşa etmiş ve bunları öğrencilerinin kullanımına sunmuştur. Üniversite ayrıca Kosova’daki diğer üniversite öğrencileri ile beraber yaklaşık olarak 12.000 öğrenciye eğitim imkânı sunmaktadır. Kaliteli bir eğitimi amaçlayan üniversite bu amaç doğrultusunda kendi kolejini de açmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Eşdeğer anlaşmalı okullardan mezun olanlar dünyanın birçok ülkesinde kariyer sahibi olarak kariyer hedeflerine ulaşabilirler. bu konuda her zaman en önemli avantajı sunabilmekte ve kariyer hedefi olanlar için dünya çapında en çok tercih edilen üniversitelerin başında gelmektedir.

Kosova üniversiteleri sınavsız ve taban puansız kayıt işlemleri ile bunu sağlamaktadır. Ülkemizden çok daha düşük fiyatlar ile verilen bu hizmet sayesinde öğrenciler sene kaybetmeden direkt olarak 3ncü sınıftan eğitimlerine devam edebiliyorlar.

Eğitime son derece önem veren Universum Üniversitesi, yaptığı faaliyetlerden kazandığı para ile maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yardım etmektedir. Üniversite bu öğrencilere burs vermekte ve ayrıca barınma ve sağlık sorunlarını çözmede yardımcı olmaktadır. Üniversite ayrıca yeni öğrencilerin yabancılık çekmemesi ve bölgeye çabuk alışabilmesi için birçok farklı kültürel etkinlikte düzenlemektedir.

Tercih Sebepleri

Puanla
[Total: 2 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!