Kosova Amerikan üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi

Kosova Amerikan Üniversitesi’nde Eğitim

Kosova Üniversitesi (UNK), Mitrovica’daki ana kampüsünde ve ülke genelindeki diğer altı küçük kampüste çeşitli programlar ve kurslar sunan bir devlet üniversitesidir. Kosova Amerikan Üniversitesi, Kosova Hükümeti tarafından bağışlanan bir arsa üzerinde 2014 yılında kurulmuştur. Kosova’daki tek ABD tarzı üniversitedir ve ülkenin genel eğitim seviyelerini yükseltmesi beklenmektedir.
Kosova Amerikan Üniversitesi, giderek artan nüfuslu güneyin eğitim ihtiyaçlarına hizmet etmek için 2014 yılında kuruldu. Kuruluşu, milliyetçilikte bir artış ve güney Sırp nüfusu arasında daha fazla özerklik arzusuyla aynı zamana denk geldi. Bu kurum, Arnavut-Yunan ihtilafının her iki tarafı arasında barış ve işbirliğinin sembolü olarak hizmet ediyor. 2014’ten bu yana, 6.000’den fazla öğrencinin kayıtlı olduğu UNK, onu Avrupa’nın en hızlı büyüyen üniversitelerinden biri haline getirdi.

Kosova Amerikan Üniversitesi

Lisans Yüksek Lisans
Tıp Entegrasyon ve Avrupa Hukuku
Diş Hekimliği İşletme
Eczacılık Bilgi Sistemleri
Hemşirelik
Mimarlık
İnşaat Mühendisliği
Enerji Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
Mekatronik ve Yönetimi
Robotik
Bilişim Sistemleri
Hukuk

Kosova Üniversitesi, güçlü bir akademik üne sahiptir ve 2018 QS Dünya Sıralaması tarafından Avrupa üniversiteleri arasında 38. sırada yer almaktadır. Ancak, araştırma konusunda diğer üniversitelere ayak uydurmakta zorlanıyor. 2017 yılında, UNK öğrencilerinin yalnızca yüzde sekizi araştırma programlarına kaydolurken, yalnızca yüzde dördü doktora derecesine devam ediyordu. Ayrıca, fakülte maaşları düşüktür ve daha az bilinen diğer yüksek öğrenim kurumlarıyla tutarlıdır. Bu sorunlara rağmen UNK, Mitrovica dışında diploma almak isteyen Kosovalılar için önemli bir eğitim kaynağı olmaya devam ediyor. Kosova Amerikan Üniversitesi kayıt sürecine ve aklınıza takılan bilgiler için eğitim danışmanlığımız ile görüşebilirsiniz.

Birçok yabancı üniversitenin Kosova’da kampüsleri olması onu uluslararası öğrenciler için çekici bir eğitim hedefi haline getiriyor. Bunlara Almanya, İtalya, Yunanistan ve Çin’den kurumlar dahildir. Şu anda, UNk’nin öğrenci grubunun neredeyse yüzde 20’si uluslararası öğrencilerden oluşuyor. Üniversite, derece sahiplerinin üniversite kurslarına evlerinde kolayca başvurabilmeleri için çeşitli yabancı üniversitelerle ortaklıklar sürdürmektedir. Bu süreci kolaylaştırmak için UNK, uluslararası öğrencilerine bilgisayar, WiFi erişimi ve uzun süreli konaklamalar için uygun yaşam alanları sağlar.
Kosova Amerikan Üniversitesi, Kosovalılara kendi bölgelerinden ayrılmadan eğitimlerini ilerletme fırsatı sunar. Güçlü akademik itibarı, bir araştırma tesisi olarak geliştikçe daha fazla öğrenci çekeceğinden emin. UNK’nın öğrenci kadrosunun neredeyse yüzde 20’sinin uluslararası öğrencilerden oluştuğu düşünüldüğünde, bu üniversitenin hem kendilerine hem de genel olarak Kosovalılar için benzersiz bir çekiciliği olduğu açıktır.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Kosova’nın para biriminin çok düşük olması sebebiyle, Türkiye’den Kosova'ya üniversite okumak için gidenler kesinlikle hiçbir zorluk yaşamadan bu eğitimlerini bitirebilmektedirler.

Kosova üniversiteleri eczacılık bölümüyle ilgili olarak verdikleri eğitimi sadece birinci sınıftan başlayacak şekilde değil, dikey geçiş imkanıyla da sağlıyorlar. Arnavutça ve İngilizce destekli olarak verilen eğitimler sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan eğitim sürecince ve sonrasında edindiğiniz bilgi ve tecrübelerle başarılı bir eczacı olarak mezun olmanızı sağlıyor.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Puanla
[Total: 2 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!