Priştina Üniversitesi

Priştina Üniversitesi devlet üniversitesi olarak 1969 yılında kurulmuştur. Ayrıca Mitrovica ismiyle de bilinmektedir. 1999 yılındaki savaş nedeniyle bir süre eğitimine ara vermiştir. Bu üniversitesi Sırbistan Üniversitesi Konferans üyeliğine sahiptir. Ayrıca Avrupa Üniversiteler Birliği ile anlaşmalıdır. Eğitim düzeyinin Avrupa standartlarına sahipliği ile birlikte Bologna süreci bu üniversite de uygulanır. Çok sayıda üniversiteyle öğrenci ve öğretmen değişimleri yapılmaktadır.

Üniversitenin Felsefe Bölümü, Matematik Bölümü, Filoloji Bölümü, Hukuk Anabilim Dalı, İktisat Bölümü, Mühendislik ve Mimarlık Bölümü, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Tıp Anabilim Dalı, Sanatlar Bölümü, Tarım Bakanlığı, Yerbilimleri ve Teknolojisi Anabilim Dalı, Spor Bilimleri Bölümü, Eğitim Bölümü, Uygulamalı Bilimler ve İşletme Bölümü, Uygulamalı Bilimler ve Mühendislik Bölümler bulunmaktadır.

Yurtdışı Eğitim Fırsatı

Priştina Üniversitesi’nde, kalitesini gün geçtikçe arttıran bir vizyona sahip ve kendini yenilemeye açık bir eğitim anlayışı vardır. Değişim projesiyle öğretmen ve öğrencilerin yurt dışında eğitim alanında geliştirici tecrübeler edinmesini sağlamaktadır. On binden fazla öğrenciye eğitim imkanı sunarken, yurt dışı öğrencilerinin tercih ettiği üniversiteler arasında ilk sıralarda yerini almıştır. Yurtdışı deneyimi yaşamak isteyen, yabancı dilini geliştirmek isteyen ayrıca iyi özgeçmiş için bu üniversite öğrenciler için birebirdir.

Ayrıca nüfusunun hemen hemen genç olduğundan, kentte enerjik ve hareketli bir yaşam sürülmektedir. Ulaşım açısından taksiler çok düşük ücretli olduğundan öğrenciler için uygundur.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!