Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Dünyanın en önemli meslekleri arasında sayılan Mimarlık gençlerin de ilgisini yoğun olarak çekmektedir. Her yıl binlerce geç bu mesleğe yönelik eğitim almak için sınavlara hazırlanmaktadır. Geniş iş imkanları olduğu gibi, iyi kazandıran bir meslek olması da bu eğitime olan talebi artırmaktadır. Hem yaratıcılık, hem de sanatla dolu bir meslek olması da elbette çekiciliğini her geçen gün biraz daha fazlalaştırmaktadır. Özellikle mimari eserlerde yapılan çok küçük hataların bile insan yaşamına olumsuz etkileri olacağı düşünülürse bu alandaki eğitimlerin önemi de daha iyi anlaşılabilir.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi gençlere bu alandaki en iyi eğitimleri sunmaktadır. Dünyanın en önemli mimari ve sanat eserlerini barındıran ülkenin eğitim kurumları da son derece gelişkindir. Avrupa Eğitim Standartlarına uygun bir müfredatla, geniş akademik personelle verilen Mimarlık eğitimi sonrasında gençler iş konusunda da bir hayli avantaj sahibi olmaktadırlar. Avrupa’nın en seçkin okulları arasında parmakla gösterilen Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile Türk gençlerinin özlemini sona erdirmektedir. Okula Türk öğrenci kabul etmenin yanı sıra sınavsız eğitim hakkı tanımasıyla da gençlerimizin umudunu yeşerten bir kurum olma özelliğine sahiptir.

Kosova Üniversitesinde Mükemmel Mimarlık Eğitimi Alabilirsiniz

Gençlerimize ayrılan kontenjan sayesinde hiçbir sınava girmeden Priştine Universum Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimi almak oldukça kolaylaşmıştır. Hem Avrupa’da okumak, hem de sınavsız eğitim hakkı elde etmek Türk gençleri için çok büyük bir şanstır. Senelik sadece 2500 Euro ödemek bu bölümde okumak için yeterlidir. Üstelik ödeme konusunda kolaylık sağlandığı için iki eşit taksite de bölünebilir. Mimarlık bölümünde İngilizce destekli eğitim verildiği için gençlerimiz dil konusunda da herhangi bir güçlük çekmemektedir. Ülkenin ekonomik koşulları da öğrenim hayatını kolaylaştıran etkenlerin başında geldiğinden hem eğitim, hem de yaşam masrafları kimsenin belini bükmez.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi olmak için lise diploması yeterlidir. Gençler isterlerse düz lise, Anadolu lisesi veya meslek lisesi diplomaları ile kolayca başvuruda bulunabilirler. Mimarlık alanında uygulamalı ve teorik eğitimlerin verildiği okuldan dünya görüşü gelişmişi, analitik düşünce tarzını benimsemiş bireyler mezun edilmektedir. Verilen prestijli diplomalar ise ülkemizde tanınmaktadır. Başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi kampüsünde gençlerin barınma sorunlarını çözecek yurtlar da bulunmaktadır. Aynı zamanda sosyal tesislerin ve öğrenci kulüplerinin fazla olması da eğitim hayatını dinamikleştiren etkenlerin başında gelmektedir. Eğitimde geleneksel uygulamalarla birlikte modern eğitim tekniklerini benimseyen okulda Bologna Eğitim Kriterleri uygulanmakta olduğundan eğitim sürecindeki gençlerimiz zorluk çekmezler.

Sizin hayalinizi de mimar olmak süslüyorsa, mutlaka bu önemli avantajdan yararlanmalısınız. Size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleri bu konuda yeterli desteği sağlayacaktır. Sınırlı kontenjanlardan yararlanmak, başvuru ve kayıt işlemlerini sorunsuz şekilde halletmek ve Kosova’da yaşam hakkında bilgi almak için en kısa sürede ofislerimizi ziyaret ederek danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!