Kosova'da Eğitim Türkçe Eğitim

Kosova’da Eğitim İngilizce Eğitim

Balkanların en genç ve en dinamik ülkelerinden biri Kosova’dır. Osmanlı hakimiyetinde de kalmış olan ülke 2008 yılında Sırbistan’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiştir. Bu tarihten sonra hızla gelişimini sürdürdüğü gibi kalkına konusunda da son derece başarılı bir grafik çizmiştir. Ülke nüfusunun büyük çoğunluğu Müslümanlardan oluşmaktadır ve yaşayan çok sayıda Türk yurttaş vardır. Azınlıklarla beraber barış içinde yaşanılan ülkede eğitim de çok önemli bir yer tuttuğu için halkın çok büyük bir kısmı okuma yazma bilmektedir. Hem sosyal, hem ekonomik açıdan çok avantajlı bir ülke olmasının yanı sıra, eğitim kalitesi ile Türk gençlerinin okumayı en çok arzu ettiği üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Kosova’da eğitim İngilizce eğitim açısından da desteklenmekte olduğundan öğrencilerimiz ayrıcalıklı bir hale gelmektedir.

İngilizce Eğitim Seçenekleri

Kosova’da eğitim İngilizce eğitim denince hemen akla başkentte bulunan saygın bir okul olan Priştine Universum Üniversitesi gelmektedir. 2005 yılında kurulmuş olan okul ülkenin bugün en saygın eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Eğitim faaliyetlerine bir süre kolej olarak devam eden ancak daha sonra üniversite haline gelen okulda Bologna Eğitim Kriterleri uygulanmakta ve gençler bilgili, tam donanımlı bireyler olarak mezun edilmektedir. Türk gençleri kadar Avrupa ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gençleri de kurumlarına kabul etmektedir. Özellikle sınavsız kayıt imkanı ile Türk gençlerinin gönlünde taht kuran okula başvurmak için taban puan uygulaması gibi bir zorunluluk da bulunmamaktadır. Ülkemizdeki eğitim sistemine benzemeyen bir anlayış olduğu için gençlerimiz sadece lise diplomaları ile hemen lisans eğitimlerine başvurabilmektedir.

Kosova’da eğitim İngilizce eğitim avantajından bahsedildiğinde Priştine Universum Üniversitesi’nin İnşaat Mühendisliği, Hukuk Fakültesi ve Mimarlık bölümlerinde gençlerimize sunduğu İngilizce destekli eğitimi de hatırlatmak gerekir. Zira hem Türk hocalarının girdiği, hem de ana dilde eğitim alma şansı bulunan derslere katılmak gençlerimize kendilerini evlerindeymiş gibi hissettirmektedir. Bu bölümlerdeki ayrıcalığa erişme de yine sınavsız şekilde olmaktadır ve taban puan ya da diploma notu gibi bir engel de yoktur. Herhangi bir liseden mezun olmak lisans eğitimi için yeterli iken, iki yıllık ön lisans diplomasına sahip gençlerimiz de dikey geçiş imkanından yararlanabilmektedir. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri de alınabilen Priştine Universum Üniversitesinden mezun olan gençler YÖK tarafından tanınan diplomalar almaktadır. Bu diplomalar Avrupa ülkelerinde de geçerli olduğu için iş bulmak konusunda sıkıntı da yaşanmamaktadır.

Sizler de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gelerek Kosova’da eğitim İngilizce eğitim konularında bilgi alabilir, kontenjanlar bitmeden istediğiniz bölüme hemen kayıt yaptırabilirsiniz. Danışmanlarınız sizin için tüm işlemlerinizi eksiksiz şekilde yapacaklar ve eğitim hayatınızın tıpkı hayalinizdeki gibi sorunsuz şekilde başlamasına yardımcı olacaklardır. Avrupa’da İngilizce destekli eğitim almak için siz de başvuru tarihlerini kaçırmadan hemen işlemlerinizi başlatın.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!