Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Mimarlık alanında en iyi eğitimleri sunan Kosova, sahip olduğu eğitim kurumları ile her yıl çıtasını çok daha yukarılara taşımaktadır. Ülkenin genel eğitim politikası nedeniyle okuma yazma oranı bir hayli yüksek olduğu için bu durum doğal olarak üniversitelere de yansımıştır. Dünyanın en eski ve geçerli mesleklerinden biri olan mimarlık alanında eğitim almak için Türk gençleri de dahil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden öğrenciler bu güzel ülkeye akın etmektedirler. Kosova Üniversiteleri mimarlık bölümünde okumak isteyen gençlerimize en güzel müjde herhalde sınav zorunluluğu olmadığıdır. Sürekli sınavlara girmeye ve belli taban puanları almaya odaklanmış gençlerimiz için bu haber gerçekten de müjde gibidir. Hiçbir şekilde sınav şartı getirmeyen ve gençlere taban puan uygulamasını dayatmayan Priştine Universum Üniversitesi sayesinde hayalleriniz artık gerçek olacak.

Kosova Cumhuriyeti’nde bulunan ve eğitimi ile prestij sahibi olan üniversitede pek çok bölümde öğrenci olunabilirken özellikle Mimarlık bölümünde İngilizce destekli eğitimler almak da gayet mümkündür. Bu derslere ülkemizden giden, alanında isim yapmış çok saygın hocalar da girmekte olduğundan gençlerimiz gerçekten büyük bir şans elde etmektedir. Kosova Üniversiteleri mimarlık bölümünde öğrenci olarak bu avantajlarla beraber bir de harç bedelleri konusunda da şanslı olursunuz. Zira bu bölümde okumanın senelik maliyeti gerçekten diğer okullarla kıyaslandığı zaman oldukça düşüktür. Bir de Avrupa’da okumanın etkisini düşününce asla bütçeyi yormadığını söyleyebiliriz.

Eğitim kalitesi ile ön plana çıkan Priştine Universum Üniversitesi konforlu bir kampüs hayatı da sunmaktadır. Geniş kütüphanesi, öğrencilerin katılabilecekleri pek çok öğrenci kulübü, kafeterya ve spor tesisleri gibi sayısız hizmeti öğrencilerine sunmaktadır.

Universum Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversiteleri Mimarlık bölümünü tercih edecek olan gençlerimiz özenli bir eğitim alırlar. Teknolojik olarak en iyi şekilde desteklenmiş sınıflarda derslere girerken hem teorik, hem de pratik olarak en iyi eğitimi aldıkları için de mesleklerinde kalifiye kişiler haline gelip mezun olurlar. Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık eğitiminde öğrencilerin sadece bilimsel açıdan değil, sosyal yönü gelişmiş kişiler olmasını da sağlamayı misyonunda barındırmaktadır. Belli bir dünya görüşü olan, kendine güveni yerinde, bilgili ve vizyon sahibi gençler yetiştirdiğinden mezun olunduğunda yut dışında kolaylıkla iş bulunabilmektedir.

Kosova Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olanlara verilen mavi diplomalar YÖK tarafından tanınmaktadır. Avrupa ülkelerinde de oldukça prestijli bir diploma olduğundan gençlerimiz isterlerse yurt dışında kalarak çalışa hayatlarına bu şekilde de devam edebilirler. Sınırlı kontenjanlar dahilinde yapılacak olan başvurularla siz de hayalinizdeki Mimarlık mesleğine yönelik en çağdaş, kaliteli eğitimleri alarak mezun olabilirsiniz. Ülkemizdeki her türlü başvuru ve kayıt işlemini yürüten temsilcimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizle görüşerek bir an evvel bu önemli fırsatı değerlendirip kaydınızı yaptırabilirsiniz. İyi bir gelecek ve daha yüksek bir kariyer için Kosova Üniversitelerini tercih edin.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!