Kosova'da Üniversite Fiyatları

Kosova’da Üniversite Fiyatları

Balkanların en genç cumhuriyetlerinden biri olan Kosova Sırbistan’dan ayrılıp bağımsızlığını ilan ettikten sonra hızlı bir kalkınma sürecine girmiştir. Modern eğitimi geleneksel değerlerle harmanlayan eğitim kurumları ile sık sık gündeme gelen ülkede barış ve huzur egemendir. Yüksek okuma yazma oranı ve prestijli üniversiteleri ile dünyanın her yerinden öğrencileri kendisine çekmekte ve bu ilgi her geçen gün daha da artış göstermektedir. Türk gençleri için de pek çok ayrıcalık sunan ülkede alt yapı oldukça sağlamdır. Yaşamanın kolay olduğu, her türlü masrafın düşük olduğu bu ülkede öğrenci olmak gerçekten de büyük bir şanstır. Ev kiralamak hem kolay, hem de ucuzdur. Ulaşım giderleri son derece düşüktür hatta araç kiralayarak ülkeyi baştan sona gezmek de gayet mümkündür. Gençlerin yeme-içme konusunda hem tat, hem de fiyat olarak zorluk çekmediği bu ülkede eğitim harç bedelleri de gerçekten cüzi rakamlardan oluşmaktadır. Kosova’da üniversite fiyatları pek çok okulla kıyaslandığında bütçe dostu olduğundan gençler burada okumayı daima tercih etmektedirler.

Universum Üniversitesi ve Kosova’da Üniversite Fiyatları

Yüz güldürücü eğitim fiyatlarının yanı sıra, dünya standardında verilen eğitimler gençlerimizin geleceğe daha aydınlık bakmalarını sağlamaktadır. Kosova Priştine Universum Üniveersitesi’nin harç bedelleri de her gencin rahatlıkla eğitim alabilmesine olanak sağlayacak denli düşüktür ve bu yüzden Türk gençleri de asla zorluk çekmemektedir. Ülke genelinde kaliteli ve ucuz eğitim politikası uygulandığı için bu durun üniversiteleri de aynı şekilde etkilemektedir. Kosova Üniersite fiyatları ile ilgili Hukuk Fakültesi’nde okumak için 2000 Euro ödenirken, gençlerimiz İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık gibi çok gözde bölümlerde okurken de senelik olarak yalnızca 2500 Euro ödeyerek eğitimlerini sürdürebilirler.

2012 yılından itibaren üniversite statüsüne kavuşan ve eğitim kalitesinin çıtasını da aynı şekilde yükselten Priştine Universum Üniversitesi’nde bu bölümlerde İngilizce destekli eğitim almak a mümkündür. Harç bedellerinde ise herhangi bir fahiş farklılık söz konusu olmamaktadır. Öğrencilerden alınan bu bedeller senelik olduğu gibi, iki eşit taksitle ödenebilmektedir. Doğu Avrupa’daki en sağlam ve etkili eğitimi veren okul gençleri sınavlardan ve taban puanlardan kurtarırken bir yandan da herkese eşit eğitim fırsatı sunmasıyla da gündemde kalmaya devam ediyor.

Kosova’da üniversite fiyatları eğitim kalitesi ile kıyaslandığında gerçekten de çok ucuzdur. En iyi akademisyenlerden dersler alan gençlerimiz senelik eğitim harç bedellerini öderken zorlanmazlar. Aileler için de çok uygun olan rakamlar sayesinde sevilen bölümlerde öğrenci olmak kolaylaşırken, bir yandan da gençlerimiz isterlerse ek iş geliri elde etmek için çalışabilirler. Kosova sadece eğitimiyle değil, aynı zamanda yaşam maliyetleri ile de çok ucuz bir ülkedir. Barınma, yeme-içme ve ulaşım giderleri öğrenciler için son derece ekonomiktir. Yaşamın kolaylığı, ülkenin yer altı zenginliklerinden ötürü rahat yaşaması sayesinde fiyatlar herkes için gayet uygundur. Bu avantajları elde etmek için hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizle görüşebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!