Avrupa Vizyon Üniversitesi

Kosova Üniversiteleri Bölümleri

Balkanlar’da bulunan Kosova huzurlu bir yaşantıya sahiptir. Pek çok farklı milleti bir arda ve barış içinde yaşadığı ülkede okuma yazma oranı da eğitime verilen önemden dolayı bir hayli yüksektir. Siz de bu güzel kardeş ülkede öğrenci olma şansı bulabilir ve üniversite hayallerinizi çok prestijli bir okulda gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Tabi ki bu eğitim için öncelikle Kosova Üniversiteleri bölümleri hakkında mutlaka detaylı bilgi almanız gerekir. Hangi bölümlerde eğitim alabileceğinizi bilmeniz aynı zamanda gelecek planlarınızı yaparken de emin adımlar atmanıza vesile olacaktır. Bu şansı en iyi şekilde kullanabileceğiniz Priştine Universum Üniversitesi doğru bir tercih olacaktır. 2005’te kurulan üniversitenin verdiği eğitim kalitesi tartışmasız şekilde ülkenin en iyilerindendir. Ayrıca ünü sınırları aşmış bir okul olduğundan da sadece Türk öğrencilerin değil, başka ülkelerdeki gençlerin de en favori eğitim kurumları arasında ilk sıradadır. Türk gençlerimizin çok memnun olduğu bu üniversitenin avantajlarından yararlanmak için ise hiçbir zorlayıcı koşul bulunmamaktadır.

Kosova Üniversitesi olarak Priştine Universum Üniversitesi ve Bölümleri

Gençlerimizi üniversite sınavı olmadan kabul eden ve hiçbir sınav taban puanı ile sınırlama koymayan Priştine Universum Üniversitesinde koşulsuz şekilde lise diploması ile kayıt yaptırıp eğitim almak mümkündür. İstediğiniz ve mesleki açıdan hayal ettiğiniz çalışma koşullarına sizi ulaştıracak olan bölümü doğrudan seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Sınavsız olarak ve sadece lise diplomasıyla başvurabileceğiniz gibi, aynı zamanda puan sistemiyle de uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Öğrenci kulüplerine ve öğrenci temsil sistemine son derece önem veren okulda öğrenci olarak kendinizi ifade edebileceğiniz, özgür bir eğitim sistemine de dahil olmuş olacaksınız.

Kosova Üniversitesi Bölümleri içinde gençlerimizin en çok tercih ettiği Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Mimarlık bölümleri İngilizce destekli eğitimler verdiği için gerçekten de oldukça yoğun bir başvuru almaktadır. Bu bölümlerde derslere giren hocalar arasında Türkiye’den giden çok kıymetli akademisyenler de bulunduğundan gençler için gerçekten de çok iyi bir tercih olmaktadır. Diğer bölümler ise işletme ve yönetim bölümü, bankacılık ve finans bölümü, pazarlama ve iletişim bölümü, uluslararası iş bölümü, siyaset bilimleri bölümü, kamu yönetimi bölümü, uluslararası ilişkiler ve Avrupa çalışmaları bölümleri olarak sıralanabilir. Bu ismi geçen bölümlerin her birinde lisans eğitimi almak için sınavsız şekilde başvuru yapılabilmektedir.

Kosova Üniversitesi bölümleri her gencimizin hayalini süsleyen eğitimler vermenin yanı sıra, sınavsız öğrenci kabul edildiği için de büyük bir fırsat anlamına gelmektedir. Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir müfredatla eğiti malan gençlerimiz mezun olduklarında çok daha iyi işlerde çalışma imkânı bulmaktadırlar. Priştine Universum Üniversitesi’nde öğrenci olarak bu bölümlerin herhangi birinde doğrudan kayıt yaptırıp öğrenci olmak çok kolaydır. Ayrıca üniversitenin harç bedelleri oldukça cüzi rakamlar olduğu için seçeceğiniz bölümlerin ücretleri arasında da uçurumlar olmayacaktır. Doğru seçimler yapmak için sizleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize bekliyoruz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!