Prizren Üniversitesi

Prizren Üniversitesi

Prizren, Kosova’nın güneyinde yer almakta olan bir şehirdir. 640 km yüzölçümüne ve yaklaşık 220.000 nüfusa sahiptir. Halen Osmanlı Mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Prizren’de yer alan Prizren Üniversitesi son derece rağbet gören ve uluslararası geçerliliğe sahip olan, aynı zamanda YÖK tarafından tanınan bir diplomaya sahiptir.

Prizren’de üniversite eğitiminizi tamamlama imkânına sahipsiniz ve bu imkân size birçok avantajı da beraberinde sunmaktadır. İlk olarak Prizren Üniversitesi’nde eğitim alabilmek için YÖK’ün yaptığı sınavlara katılmak zorunda değilsiniz. Ancak Prizren Üniversitesinden alacağınız diploma YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu önemli bir avantaj olarak yer almaktadır. İkinci olarak bu üniversitede alacağınız diploma Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacaktır. Üçüncü olarak eğitim dili Arnavutça’dır.

Prizren Üniversitesi Bölümleri

Bölümler
Mimarlık
Bilgisayar Bilimleri
Ekonomi
Hukuk
Psikoloji
Siyasal Bilimler

Kril Alfabesi

Arnavutça Slav kökenli bir dildir ve Kril alfabesi ile yazılır. Kril alfabesini öğrenen biri ise tüm Slav dillerine rahatlıkla hâkim olabilir. Çünkü önemli bir benzerlik göstermektedir. Bu Üniversite de çok önemli bölümler bulunmaktadır. Bunlar başlıca şöyle sıralanabilir: Mimarlık, Bilgisayar, Ekonomi, Hukuk, Psikoloji, İngiliz Edebiyatı gibi alanlarda lisans eğitiminizi tamamlayabilir ve parlak bir geleceğe ilk adımlarınızı burada atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Prizren Üniversitesi, Avrupa standartlarını karşılamasının yanında nitelikli ve profesyonel akademisyenlerle eğitimde kaliteyi hedeflemiştir. Vizyonlarını ilerici ve yenilikçi olarak tanımlarlar.

Prizren Üniversitesi, Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından da tanınan, çok aranan ve uluslararası kabul görmüş bir diplomaya sahiptir.


Kaliteli bir eğitim alarak, Avrupa Birliği Bologna Deklarasyonu çerçevesinde geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Yurt dışı eğitimde en avantajlı koşullar ile yakalayacağınız bu fırsat size hayallerinizi gerçek kılacak bir eğitim imkânı sunmaktadır. Bunun yanı sıra her türlü sosyal ve kültürel aktiviteye katılabileceğiniz, zengin bir kültür ile yoğrulabileceğiniz üniversite siz değerli misafirlerini beklemektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Tercih Sebepleri

Prizren ÜniversitesiPrizren Üniversitesi
Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!