Prizren Üniversitesi

Prizren, Kosova’nın güneyinde yer almakta olan bir şehirdir. 640 km yüzölçümüne ve yaklaşık 220.000 nüfusa sahiptir. Halen Osmanlı Mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Prizren’de yer alan Prizren Üniversitesi son derece rağbet gören ve uluslararası geçerliliğe sahip olan, aynı zamanda YÖK tarafından tanınan bir diplomaya sahiptir.

Üniversite eğitiminizi Prizren’de tamamlama imkânına sahipsiniz ve bu imkân size birçok avantajı da beraberinde sunmaktadır. İlk olarak Prizren Üniversitesinde eğitim alabilmek için YÖK’ün yaptığı sınavlara katılmak zorunda değilsiniz. Ancak Prizren Üniversitesinden alacağınız diploma YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu önemli bir avantaj olarak yer almaktadır. İkinci olarak Prizren Üniversitesinden alacağınız diploma Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacaktır. Üçüncü olarak eğitim dili Arnavutça’dır.

Kril Alfabesi

Arnavutça Slav kökenli bir dildir ve Kril alfabesi ile yazılır. Kril alfabesini öğrenen biri ise tüm Slav dillerine rahatlıkla hâkim olabilir. Çünkü önemli bir benzerlik göstermektedir. Mimarlık, Bilgisayar, Ekonomi, Hukuk, Psikoloji, İngiliz Edebiyatı gibi alanlarda lisans eğitiminizi tamamlayabilir ve parlak bir geleceğe ilk adımlarınızı burada atabilirsiniz.

Prizren Üniversitesinde kaliteli bir eğitim alarak, Avrupa Birliği Bologna Deklarasyonu çerçevesinde geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Yurt dışı eğitimde en avantajlı koşullar ile yakalayacağınız bu fırsat size hayallerinizi gerçek kılacak bir eğitim imkânı sunmaktadır. Her türlü sosyal ve kültürel aktiviteyekatılabileceğiniz, zengin bir kültür ile yoğrulabileceğiniz Prizren Üniversitesi, siz değerli misafirlerini beklemektedir.

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!