Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi İngilizce Eğitim

Doğu Avrupa’nın en sevimli ülkelerinden biri olan Kosova, sıcakkanlı insanları, barış ve huzurun egemen olduğu toprakları ile herkesin sevgisini kazanıyor. Bağımsızlığını ilan ettikten sonra kalkınma sürecine giren ve her alanda kendisini sürekli geliştiren ülke ile derin bir bağımız da bulunmaktadır. Hem Osmanlı hakimiyetinde oldukları süreç nedeniyle, hem den halkın çoğunluğunun Müslüman olmasıyla köklü bir dostluğumuz bulunuyor. Bu sıcak ilişkiler son yıllarda Türk gençlerinin de bu güzel ülkede üniversite eğitimi almak için talep göstermesiyle doruk noktaya ulaşmıştır. Vize uygulaması olmayan ülkenin başkenti Priştine tam anlamı ile eğitim yuvasıdır. Şehirde pek çok yükseköğrenim kurumu vardır. Priştine Universum Üniversitesi İngilizce eğitim şansı veren bir okul olduğundan gençlerimizin kendi dillerinde öğrenim görebilecekleri bir eğitim kurumu olma özelliğine de sahiptir.

Kopmaz bağlarla bağlı olduğumuz güzel ülke Kosova, eğitim kurumlarının Türk öğrencilere gösterdiği ilgi ve sunduğu fırsatlar sayesinde pek çok ailenin de yüzünü güldürmektedir. Özellikle ekonomik açıdan son derece makul fiyatlarla bu ülkede okumak kolaydır. Yeme-içme konusunda çok düşük rakamlara sağlıklı şekilde beslenmek söz konusu olduğu gibi, aynı zamanda ulaşım da çok ucuzdur. Priştine Universum Üniversitesi İngilizce eğitim şansından yararlanmak isteyen gençlerimiz aynı zamanda düşük harç bedelleri sayesinde de zorlanmadan yurt dışında okuyabilmektedirler. Seçkin bir okul olduğu için mezun olduklarında Avrupa’da veya ülkemizde iş konusunda çok sayıda seçeneğe sahip olmaktadırlar.

Priştine Universum Üniversitesi’nde İngilizce Eğitim:

Gençlerin en çok rağbet ettiği bölümleri bünyesinde barındıran Priştine Universum Üniversitesi İngilizce eğitim alanında başta Hukuk Fakültesi, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinde gençlere hizmet vermektedir. Her gencin gönlünde yatan bu bölümlerde kaliteli ve Avrupa standartlarında bir eğitim almak elbette büyük bir şanstır. İstedikleri fakülteye doğrudan başvurabilen gençlerimizden istenen tek şey lise diplomalarıdır. Onun dışında İngilizce destekli eğitim için herhangi bir başvuru şartı da bulunmamaktadır. Taban puan olmadan hemen başvurabileceğiniz bu bölümlerden mezun olduğunuzda ise YÖK tarafından tanınan diplomalar alacaksınız.

Bologna Eğitim Kriterleri doğrultusunda müfredatı olan Priştine Universum Üniversitesi İngilizce eğitim konusunda gençlerimizin en detaylı bilgiyi alabilecekleri yer elbette Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’dır. Ülkemize pek çok şehrimizde ofisi bulunan Eurostar çalışanları gençlerimizin ihtiyaç duydukları her soruya cevap vermekte ve başvuru, kayıt işlemleri ile de bizzat ilgilenmektedir. Belli kontenjanlar dahilinde bulunan başvuru tarihini geçirmemek bu anlamda çok önemlidir. Gençlerimizin geleceklerine sahip çıkarak, hiçbir riski göze almadan hareket etmek için mutlaka Eurostar ofislerine uğramaları gerekmektedir.

Avrupa’da geçerli bir diploma alarak hayalinizdeki gibi bir kariyere sahip olabilirsiniz. Yurt dışında okumanın, sınavsız istenilen bölüme kayıt yaptırmanın güzelliğini yaşayabilirsiniz. Ekonomik harç bedelleri ile İngilizce destekli eğitimler alabileceğiniz Kosova’da huzur içinde bir öğrencilik hayatı geçirebilir, bütçenizin dışına çıkmadan da tüm masraflarınızı giderebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!