Kosova'da Türkçe Üniversite

Kosova’da İngilizce Üniversite

Yurt dışında ana dilinizde eğitim almak ister miydiniz? Kosova’da İngilizce Üniversite eğitimi artık hayal değil. Gençlerimizin pek çoğu bu güzide okullarda istedikleri bölümlerde eğitim alma özgürlüğüne sahip oluyorlar. Herhangi bir sınava girmeden, öğrencilerin okumayı en çok istedikleri bölümlere kayıt yaptırmak son derece mümkün. Sırbistan’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Kosova Cumhuriyeti iç savaş sonrasındaki yaralarını kapatmış ve kalkınmasına hız vermiş bir ülkedir. Eğitime çok değer verildiği için her üniversitesi bilim yuvası haline gelmiştir. Türk vatandaşlarımızın da yoğun olarak yaşadığı Kosova’nın başkentinde bulunan Priştine Universum Üniversitesi Avrupa’da imtiyazlı diplomalar vererek gençlerin eğitim umutlarını yeşertmekte ve iş bulmaları konusunda geniş olanaklar sunmaktadır.

Her yıl dünyanın pek çok yerinden ve ülkemizden de öğrencilerin akın ettiği Priştine Universum Üniversitesi sınavsız kayıt imkanı da sunmaktadır. Gençlerimizin hiçbir taban puan kaygısı duymadan başvurabilecekleri bu kurumda İngilizce destekli eğitimler verilen bölümler de mevcuttur. Özellikle Kosova’da İngilizce ünşversite bölümlerinde okumak isteyen gençlerimiz başta Hukuk Fakültesi olmak üzere, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinde rahatlıkla eğitim alabilmektedirler. Bu bölümlerde verilen İngilizce destekli eğitimlere ülkemizden giden Türk hocalar da girmektedir. Gençlerimiz kendilerini asla yabancı hissetmeden ana dillerinde eğitim alabilmenin ve sınavsız olarak bu bölümlere kayıt yaptırmanın tüm avantajlarını kullanmaktadır.

Kosova’da İngilizce Üniversite Priştine Universum Üniversitesi

İngilizce eğitimin yaygın olduğu Kosova’daki üniversitelerde eğitimler Bologna Eğitim Kriterleri doğrultusunda verilmekte olup, Avrupa standartları gözetilmektedir. Ülkedeki okuma yazma oranının yüksek oluşu da bu anlayış doğrultusunda giderek artmaktadır. Lisans bölümlerine doğrudan kayıt yaptırmak mümkündür ve lise diplomasını ibraz etmek de yeterlidir. Kosova’da İngilizce Üniversite konusunda araştırma yapıldığında hemen Priştine Universum Üniversitesi göze çarpar. Her yıl belli sayıda kontenjanlar açan okulda öğrenci olmak büyük ayrıcalıktır. Sadece lisans değil, aynı zamanda yüksek lisans ve doktora öğrencileri de bu prestijli okulda öğrenci olabilmektedirler.

Kosova’da İngilizce Üniversite ve bölümler ile alakalı her türlü bilgiye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinden bilgi almak söz konusudur. YÖK tarafından tanınan diplomalar veren okullarda eğitim kalitesi gençlerin ilgisini daha da artırmaktadır. Başvuru için senenin belli dönemlerinde açılan kontenjanları değerlendirmek gerekmektedir. Kayıt için sadece lise diploması isteyen okullarda lisans tamamlama programı da bulunmaktadır. İsteyen gençlerimiz İngilizce destekli uzaktan eğitim programları için de kayıt yaptırabilir ve herhangi bir sınava girmeden de lisans öğrencisi olabilirler.

İki adet kampüsü ile ve sunduğu sınırsız olanaklarla her yıl sayısız genci ağırlayan Priştine Universum Üniversitesi öğrencisi olmak için siz de hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlar eşliğinde en doğru kararı vererek, hayalini kurduğunuz eğitim hayatına kavuşabilir, düşük harç bedelleri sayesinde bütçenizi zorlamadan da yurt dışında okuma olanağını en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!