Kosova'da Üniversite Okumak

Kosova’da Üniversite Okumak

Geleceğe daha güvenli şekilde bakabilmek, iyi bir eğitim almak ve üniversite yıllarını keyif içinde geçirmek hiç de zor değil. Üstelik tüm bunlara ve daha fazlasına sahip olmanın yanı sıra yurt dışında okumanın avantajlarını da elde edebilirsiniz. Alıştığınız ve sizi zorlayan bir sınav sistemi olmadan doğrudan istediğiniz bölüme kayıt yaptırabilir ve mesleki açıdan donanımlı şekilde mezun olabilirsiniz. Kosova’da üniversite okumak bunlardan daha fazlasına sahip olmak anlamına gelir. Halkın barış içinde yaşadığı, kimsenin ötekileştirilmediği bir toplumda bulunmak gençlerimiz için sorunsuz bir sosyal yaşam demektir. Okuma yazma oranının yüksek olduğu Kosova, etnik kökenleri farklı pek çok insanın huzur içinde yaşadığı topraklardır. Müslüman bir ülke olması, Türklerin yoğun olarak yaşaması da gençlerimizin üniversite eğitiminde bu ülkeyi seçmelerinde etkilidir.

Ülkenin yer altı zenginlikleri bir hayli fazla olduğu için ekonomik olarak fiyatlar da oldukça düşüktür. Bir Türk gencinin bu ülkede barınma, ulaşım veya yeme-içme gibi konularda güçlük çekmesi söz konusu değildir. Ev kiraları düşük olduğundan gençlerimiz yurtlarda kalmak yerine şehir merkezinde yaşayabilirler. Aynı zamanda Priştine Universum Üniversitesi’nin kampüsünde bulunan yurtlar da seçenek olarak değerlendirilebilir. Sosyal yaşamı oldukça renkli plan başkent Priştine Türk gençlerinin yoğun olarak yaşadığı ve eğitim aldığı şehirlerin başında gelmektedir. Uçak ile 1,5 saatte ulaşılan başkentte araç kiralamak da oldukça ucuzdur. Kosova’da üniversite okumak gençlerin tüm hayallerine aynı anda ulaşmaları için en doğru seçenektir.

Kosova’da Üniversite Okumak ve Universum Üniversitesi’nde Eğitim Şansı

Az nüfusa sahip ama refah seviyesi çok yüksek bir ülke olan Kosova, Priştine Universum Üniversitesi ile tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Kalitesi ile olduğu kadar, sunduğu sosyal ve kültürel olanakları ile de güzel bir öğrencilik hayatı sunan okulda çok sayıda öğrenci kulüpleri vardır ve gençlerin istedikleri etkinlikte kendilerine yer bulabilmeleri bir hayli kolaydır. Kosova’da üniversite okumak isteyen öğrencilerimiz kendilerine tanınan kontenjanlardan yararlanmak için lise diplomaları ile başvuruda bulunabilir ve lisans eğitimlerini başlatabilirler. Ülkenin ilk araştırma merkezini de kurmuş olan üniversitede Bologna Eğitim Kriterleri geçerlidir. Mezunlara verilen diplomalar ise ülkemizde YÖK tarafından tanınmakta olup, aynı zamanda Avrupa’da oldukça geçerli bir belgedir. Lisans eğitimi almak dışında uzaktan eğitim için de tercih edilen Priştine Universum Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinde de İngilizce destekli eğitimler verilmekte, Türkiye’den giden çok kıymetli Türk hocaları da derslere girmektedir.

Parlak bir kariyer başlangıcı yapmak isteyen Türk gençlerimiz başvuru sürelerini kaçırmadan lisans, yüksek lisans veya doktora programları için başvuruda bulunabilirler. Lisans tamamlama şansı da sunan okula diplomalar ile başvurmak yeterli olduğundan Kosova’da Üniversite okumak için hiçbir sınava girmeye de gerek kalmaz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek siz de bu avantajlı eğitim dünyasına adım atabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!