Kosova Üniversiteleri Denklik

Kosova Üniversiteleri Denklik

Ülkemizde Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından tanınan diplomalar veren Kosova Üniversiteleri denklik konusunda gençlerimizin beklentilerini karşılayacak çok özel eğitimler vermekte ve bu sayede öğrencilerimizin hayallerine daha da yakınlaşmalarını sağlamaktadır. Ülkenin en önemli eğitim kurumları her yıl Türk gençleri için kontenjan açmaktadır. Bu süre bitmeden dolan kontenjanlar ülkeye ne denli büyük bir talep olduğunu da ortaya koymaktadır. Eğitimin kalitesi ve denklik alınabiliyor oluşu elbette gençlerin ülkedeki üniversitelere, özellikle de başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi’ne yoğun bir ilgi gösterilmesini sağlamaktadır. Kolej olarak eğitim hayatına başlayan üniversite kısa zamanda ülkenin en iyileri arasına girmişi son zamanlarda ise ünü sınırları aşmış ve Avrupa’da da parmakla gösterilen bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Kosova Üniversiteleri denklik konusu elbette Türk gençlerini yakından ilgilendiren bir meseledir. Her genç eğitim almadan önce bu konuda bilgi almak istemektedir. YÖK kurumu ülkedeki üniversitelerden mezun gençlere verilen diplomaları tanımaktadır. Yani gençlerimiz diplomalarını aldıktan sonra hemen YÖK’e başvuruda bulunarak denklik işlemlerini başlatabilirler. Kısa sürede alınan belge sayesinde ülkemizde hizmet veren diğer üniversitelerin diplomaları ile eşit bir belgeye sahip olunmaktadır. Alanında otorite olan, uzman hocaların derslere girdiği Priştine Universum Üniversitesi bu konuda da gençlerimizi memnun eden en önemli eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Priştine Universum Üniversitesi Denklik Avantajı:

Kosova Üniversiteleri denklik avantajının yanı sıra gençlerimize sınavsız giriş hakkı tanımasıyla da son zamanların en popüler okulları haline gelmiştir. Sınavlarla mücadele eden ve istediği bölüme giremeyen gençlerimiz artık sınavsız şekilde hayalini kurdukları eğitimi almakta ve tabi ki kendilerine sunulan diploma avantajını da iş ararken kullanabilmektedirler. Taban puan uygulamalarının da bulunmadığı Priştine Universum Üniversiteleri lisans tamamlama programı ile de ön lisans mezunu gençlerimizi mutlu etmektedir. İstedikleri bölümde okuyarak 4 yıllık lisans mezunu olan gençlerimiz de bu olanakların hepsinden yararlanabilmektedir. Üniversitenin sunduğu olanaklar bunlarla da sınırlı değildir. Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve mimarlık bölümlerinde gençlerimize ayrıca İngilizce destekli eğitim şansı da verilmekte ve derslere de ülkemizden giden Türk hocalar girmektedir.

Gençlerimizin hiçbir şekilde yabancılık çekmeden okuyabildiği Kosova Üniversiteleri denklik konusunda gençlerimizi rahatlatırken, bir yandan da Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun müfredatla verilen eğitimleri sayesinde Avrupa’da iş bulma imkanını da önemli ölçüde artırmaktadır. Mezun olan gençler ülkemizde iş bulmak konusunda problem yaşamadığı gibi, dilerlerse kariyerlerine Avrupa ülkelerinde de başlayabilirler. Lisans, yüksek lisans ve doktora programları da olan okullara başvuruda bulunmak için her yıl açılan kontenjanlardan yararlanmak ve zamanında başvuru yapak yeterlidir.

Siz de sadece lise diplomanızla kayıt yaptırabileceğiniz ve çok kültürlü bir ortamda, Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birinde eğitim alabileceğiniz bu fırsatı kaçırmamak için hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!