Kosova Üniversiteleri Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversiteleri İngilizce Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Her gencin kendisi için en iyi eğitimi almaya hakkı vardır. Her öğrenci hayalindeki mesleği yapabilmek için o alanda alabileceği en iyi eğitime kavuşmalıdır. Bu durum ne yazık ki her zaman gerçekleşmemektedir. Bazen gençlerimiz sınav sistemine takılıp kalırlar ve bir türlü istedikleri puanı alamazlar. Bu nedenle de hayalini kurdukları bölümde değil de, puanlarının yettiği bölümlerde okuyan çok sayıda gencimiz var. Elbette hayallerine veda etmek istemeyenler Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler sayesinde ideallerinden vazgeçmek zorunda kalmıyorlar. Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birinde eğitim alma şansı buldukları gibi, gençlerimiz lise diplomaları ile herhangi bir sınava girmeden kayıt yaptırabiliyorlar. Bölümlerle ilgili bir sınırlama da bulunmuyor. Özellikle İngilizce destekli eğitim alınmak istendiğinde Priştine Universum Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümlerine doğrudan başvurmak mümkün oluyor.

Kosova Üniversitelerinde ve Universum Üniversitesinde İngilizce Eğitim Veren Bölümler

Hiçbir merkezi sınav uygulaması bulunmayan Kosova’da gençlerin en iyi eğitimleri alabilmeleri için ciddi çalışmalar yapılıyor. Bologna Eğitim Kriterleri uygulanan üniversiteler Avrupa’dan, dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda gencin bu ülkeye gelmesine neden oluyor. Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler sayesinde kendilerini ülkelerinden hiç ayrılmamış gibi hisseden gençlerimiz ayrıca Türk hocalarının derslerine girmeleriyle de yabancılık çekmeden eğitim hayatlarını tamamlayabiliyorlar. Not ortalamasına bakılmaksızın, sınava tabi tutmadan gençleri davet eden okullardan en ünlüsü elbette ünü sınırları aşan Priştine Universum Üniversitesi’dir. Hukuk, İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık alanlarında verilen eğitimlerin İngilizce dilinde desteklenmesinin yanında harç ücretleri bakımından da çok uygun bir eğitim kurumudur.

Lisans eğitimleri kadar Kosova Üniversitelerinde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi de alınabilmektedir. Tüm bölümlerde eğitim alabilen gençlerimiz başka bir avantaja daha sahip olabiliyorlar. Özellikle Türkiye’den ayrılmak istemeyen gençlerimiz Priştine Universum Üniversitesi sayesinde uzaktan eğitim alabiliyor. Sınavlara ve derslere online olarak giriliyor ve bunun için kayıt esnasında gençlerimize şifre ve kullanıcı ismi veriliyor. Bu sayede evlerinden veya çalıştıkları işlerinden ayrılmadan uzaktan eğitim alan gençler Avrupa’da geçerli bir diploma sahibi olabiliyorlar. Sayısız avantaj içinde Kosova Üniversiteleri İngilizce eğitim dilinde verilen bölümler sayesinde gençlerimiz kendilerine iyi bir gelecek hazırlayabiliyorlar. Artık Hukuk bölümüne girmek için sınavlara hazırlanmak gerekmiyor. İnşaat mühendisliği okumak veya Mimarlık bölümünde öğrenci olmak için de hiçbir sınava veya taban puana ihtiyaç yok. Tamamen sınavsız olarak Priştine Universum Üniversitesinde öğrenci olunabilir.

Gençlerin yurt dışında okuma isteklerine en güzel yanıtı veren Kosova Üniversiteleri her yıl belli sayıda kontenjanlar açıyor ve bu sayede gençlerimiz istedikleri bölüme hayıt yaptırabiliyor. Siz de lise diplomanızla bu fırsattan yararlanabilir ve başvuru işlemlerinizi ülkemizde temsilcilik hizmeti veren Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek hemen başlatabilirsiniz. Detaylı bilgi alabileceğiniz danışmanlarınızla eğitim hayatınızı planlayabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!