İki Yıllık MYO Mezunları'na Mimarlık Dikey Geçiş

İki Yıllık MYO Mezunları’na Mimarlık Dikey Geçiş

Meslek Yüksek Okullarında okuyan gençlerimizin bir kısmının hayali 2 yıllık eğitimlerini Mimarlık bölümüne geçerek 4 yıllık lisans seviyesine çıkarmak ve tabi ki iyi bir mimar olmaktır. Sınav sistemimizin gençlerimiz için çok kolay olmadığı şu zamanlarda istenilen puanları da kolay elde etmek güçleşebiliyor. Pek çok gencimizin eğitim hayali de ta anlamı ile karşılık bulamayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise dikey geçiş olanağı gençlerimiz için başka bir umut haline geliyor ancak bu geçiş işlemini yapabilmek için not ortalaması ve tabi ki sınava girip gereken puanı almak gerekiyor. Tüm bunlar gençleri biraz daha zorladığı için son zamanlarda iki yıllık MYO mezunlarına mimarlık diye geçiş hakkı tanıyan Kosova Üniversiteleri popülerliğini giderek artırıyor. Yüksek okullarda mimari alanlar için uygun olan teknikerlik bölümlerinde okuyan gençler Kosova Priştine Universum Üniversitesinin sunduğu bu eşsiz olanak sayesinde kolaylıkla lisans eğitimlerini başlatabiliyorlar.

Universum Üniversitesinde MYO Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş Hakkı

Başkentteki en kaliteli ve prestijli okullar arasında bulunan Priştine Universum Üniversitesi sayesinde lisans tamamlama yani dikey geçiş imkanından yararlanmak son derece basit hale geliyor. Gençlerimiz iki yıllık MYO mezunlarına Mimarlık dikey geçiş hakkı sayesinde hayallerine kavuşabiliyorlar ve bunun için de herhangi bir sınava girmeleri gerekmiyor. Sadece hayal ettikleri meslek için başvuruda bulunup, o bölüme kayıt yaptırıyorlar. Yanlarında iki yıllık ön lisans diplomalarının olması da gayet yeterli oluyor.

Doğu Avrupa’nın en kaliteli ve saygın okulları listesinde üst sıralarda bulunan Priştine Universum Üniversitesi Balkanların da en popüler ve iyi okulları arasında bulunmaktadır. Ülkemize yakın olan ve uçak ile 1,5 saatte kolayca ulaşılabilen Kosova’ya gitmek için vize de istenmediğinden gençlerimiz kendilerine tanınan iki yıllık MYO mezunlarına Mimarlık dikey geçiş hakkından yararlanırken çok büyük kolaylıkla yaşıyorlar. Bu seçkin kurumda öğrenci olmak, sınavsız dikey geçiş yaparak Mimarlık bölümünde okumak, senelik 2500 Euro harç bedeli ödemek elbette muhteşem ayrıcalıklardır. Özellikle harç bedelinin bu denli düşük olması, diğer Avrupa ülkeleri üniversiteleri ile kıyaslanınca herkes için büyük kolaylık demektir.

Bu gözde kurumda siz de iki yıllık MYO diplomanızı Mimarlık bölümüne dikey geçiş yaparak 4 yıllık lisans eğitimine dönüştürebilirsiniz. Mimarlık bölümünde okuyarak daha iyi şartlarda iş bulabilir ve hayatınızı alacağınız bu kaliteli eğitim sayesinde muhteşem bir hale getirebilirsiniz. Eğlenceli, sosyal yönü kuvvetli, her konuda bilgi sahibi olan biri olarak mezun olabileceğiniz Priştine Universum Üniversitesi sayesinde siz de pek çok kişi gibi hayal ettiğiniz bir geleceği yaratabileceksiniz. Sadece ön lisans diplomanız dikey geçiş yapabilmenizi sağlayacak olduğu için bu fırsatı kaçırmamak adına hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçin. Diğer gençlerimiz gibi siz de zamanında başvuru ve kayıt işlemlerini tamamlayarak bu önemli fırsatı değerlendirin.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!