Kosova Üniversitesi Taban Puan

Kosova Üniversitesi Taban Puan

Avrupa’da uluslararası geçerliliği olan bir eğitim almak isteyen gençlerimizin ilk tercihi kardeş ülke Kosova olmaktadır. Konum itibari ile hem ülkemize yakın, hem de Avrupa’nın ortasında bulunduğu için de ulaşım konusunda gençlerimize avantaj sağlamaktadır. Ülkeye ulaşım için havayolu tercih edildiğinde yaklaşık olarak 1,5 saatte başkent Priştine’ye gitmek mümkündür. Aynı zamanda tren veya otobüs seferleri de bulunduğundan gençler ulaşım problemi yaşamamaktadırlar.

Kosova Üniversitesi Taban Puan Uygulaması

Kosova Üniversitesi taban puanları ve sınav konusunda gençlerimize hiçbir dayatmada bulunmadığı için bu önemli fırsatı mutlaka değerlendirmek gerekir. Başkentteki üniversitelerde alınabilecek kaliteli eğitimler sayesinde geleceği daha iyi koşularda inşa etmek oldukça kolay olacaktır. Herhangi bir sınava girmeden başvuru ve kayıt yaptırabileceğiniz Priştine Universum Üniversitesi aynı zamanda taban puan veya diploma notu gibi bir istekte de bulunmamaktadır. Kosova dışından gelen yabancı öğrencilerin sayısı bir hayli fazla olduğu gibi, bu üniversiteye Türk öğrencilerin de yoğun ilgisi vardır. Pek çok Avrupa üniversitesine göre avantajlarla dolu bir öğrenim hayatı için siz de Priştine üniversitelerini tercih edebilir ve sadece lise diplomanızla başvuru yapabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi taban puanları gibi bir durum söz konusu olmadığı için gençlerimiz eğitimlerine avantajlı durumda başlaralar. Sınav sistemi de olmadığından hemen başvuruda bulunulabilir. Zorluk çıkarmayacak bir kayıt süreci geçirmekle beraber Priştine Universum Üniversitesi’nin harç bedelleri de oldukça uygundur. Gelişmiş laboratuvarları, teknik olarak tam donanımlı derslikleri ve sosyal alanda gençlere sayısız olanak sunmasıyla eğitimdeki kalitesini her geçen gün artıran bu okulda okumak gerçekten önemli bir fırsattır. Bologna Eğitim Kriterleri’nin esas alındığı okuldaki mesleki eğitimler genellikle branşlara uygun olarak uygulamalı ve teorik derslerle desteklenmektedir.

Balkanların en sevilen, en prestijli okullarından biri olan Priştine Universum Üniversitesi’nde lisans eğitimi almak isteyen gençlerimiz kontenjan sınırları içinde geç kalmadan başvuru tarihlerine uygun şekilde kayıt yaptırabilirler. Lise diplomasının yeterli olduğu kayıt işlemlerinde herhangi bir zorluk da çıkarılmamaktadır. Vize uygulanmayan Kosova Üniversitesi Taban Puan gibi bir sıkıntı duymada doğrudan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerine giderek gerekli işlemler yaptırılabilir. Danışmanların verdiği üstün hizmet sayesinde sadece kayıt değil, eğitim hayatı boyunca da rahat eden öğrencilerimiz rüya gibi bir eğitim sürecine dahil olurlar.

Hukuk Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık eğitimlerinde gençlerimize İngilizce destekli eğitim fırsatı da sunan Priştine Universum Üniversitesi, dünyada en geçerli mesleklere yönelik kaliteli eğitimleri ile her geçen gün popülaritesini de artırmaktadır. Gençlerimiz lise diplomaları ile istedikleri her bölüme veya fakülteye ayıt yaptırabilmektedir. Doktora ve yüksek lisans programları bulunan üniversiteye aynı zamanda dikey geçiş de yapılabilmektedir. İki yıllık herhangi bir Meslek Yüksekokulu mezunu olanlar da doğrudan sınavsız şekilde başvuru yapabilmektedir. Siz de bu fırsat sayesinde Avrupa’da son derece cüzi rakamlara en iyi eğitimleri alabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!