Kosova Üniversiteleri Geçiş

Kosova Üniversiteleri Geçiş

Tarihi bağlarımız olan dost ülke Kosova, eğitim kurumları ile de gençlerimizin ilgi gösterdiği ülkelerin başında gelmektedir. Ülkede gerek verdiği eğitim, gerekse sunduğu kolaylıklar ile en çok dikkat çeken okul başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesidir. Başkentin tam anlamı ile bir öğrenci kenti olduğu göz önünde bulundurulursa bu okulda öğrenci olmanın avantajları da bir hayli fazladır. Gençlerimiz bu güzel şehirde yaşamanın ve en prestijli okullardan birinde öğrenci olmanın her türlü avantajını sonuna kadar kullanmaktadır. Türk öğrencilere kapılarını aralayan Kosova Üniversiteleri geçiş imkanları da okullara olan ilgiyi her geçen gün daha da artırmaktadır. Ülkemizde hala öğrenim gören gençlerimiz bu üniversitelere kolayca geçiş yaparak eğitimlerine bir Avrupa ülkesinde devam etme şansı bulabilirler.

Universum Üniversitesi Geçiş Olanakları

Kosova Üniversiteleri geçiş konusunda gençlerimize çok sayıda fırsat sunmaktadır ve öğrencilerimizin sınavsız şekilde istedikleri bölümde eğitimlerine devam edebilmelerini de olanaklı hale getirmiştir. Lisans, yüksek lisans ve doktora programları dahilinde eğitiler verilen Priştine Universum Üniversitesinde aynı zamanda lisans tamamlama şansı bulan gençlerimiz hayallerini yakalayarak istedikleri bölümden mezun olabilmektedirler. Geçiş yapmak isteyen gençlerimiz bu konuda herhangi bir sınava tabi tutulmamaktadırlar. Diğer yandan puan şartı da aranmadığı için sadece ön lisans diploması yeterli olmaktadır.

İsteyen gençlerimiz Priştine Universum Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Mimarlık bölümlerinde de eğitim alabilirler. Üstelik bu bölümlerde diğerlerinden farklı olarak İngilizce destekli eğitimler verildiği için gençlerimiz çok rahat etmektedir. Ülkemizden giden ve bu bölümlerde ders veren hocalarımız da bulunmaktadır. Bu durum sadece Priştine Universum Üniversitesinin gençlerimize sunduğu çok özel bir ayrıcalıktır. Kosova Üniversiteleri geçiş imkanından yararlanmak isteyen gençlerimiz bu alternatifi de değerlendirebilirler. Gençlerimiz bu okullarda, işletme ve yönetim bölümü, işletme yönetimi bölümü, kamu yönetimi bölümü, bankacılık ile finans bölümü, pazarlama ile halkla ilişkiler bölümü, uluslararası ilişkiler bölümü, Avrupa çalışmaları bölümü, bilgisayar bilimleri bölümü ile bilgi ve yönetim sistemleri bölümünde eğitim almak içim başvuruda bulunabilirler.

Çağın en önemli mesleklerini içinde barındıran eğitimler için hiçbir sınava girmek de gerekmemektedir. Özenli ve kaliteli eğitim verilen okulda Bologna Eğitim Kriterleri uygulanmaktadır. Alt yapısı ile dikkat çeken, kampüs hayatı ile gençlerin her türlü ihtiyaçlarına seslenen okulda eğitim alabilmek için başvuru süresini kaçırmamak gerekiyor. İki kampüslü okuldan mezun olan gençlerimiz YÖK tarafından tanınan diplomalarını da alarak he Avrupa’da iş bulabiliyor, hem de ülkemize gelip denklik işlemlerini yaptırarak rahatlıkla eğitim aldıkları alanda çalışmaya başlayabiliyorlar.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her yıl bu güzel ülkenin okullarında eğitim almak isteyen gençlerimize yardımcı oluyoruz. Uzman ekibimiz ve profesyonel danışmanlarımız gençlerimizin Kosova Üniversiteleri geçiş işlemlerini sorunsuz şekilde hallettikleri gibi, ülke ve eğitim sistemi hakkında da arzu edilen her bilgiyi gençlerimize sunuyorlar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!