Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi

Balkanların incisi konumunda bulunan Kosova, aynı zamanda elit ve prestijli eğitim kurumları ve üniversiteleri ile de adından sıkça söz ettirmektedir. Özellikle başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi eğitim hayatına 2005 yılında kolej olarak başlayan ve giderek ülkenin parlayan yıldızı haline gelen, 2012 yılı itibariyle de üniversite statüsünde eğitim hayatına devam eden çok önemli eğitim kurumlarından biridir. Avrupa ülkelerindeki üniversiteler gibi, Priştine Universum Üniversitesi de müfredatını Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun şekilde biçimlendirmiştir. Doğu Avrupa’da bulunan ve Kosova’nın da en iyi üniversitelerinden olan kurum sürekli yükselişte olan önemli bir isim olmaya devam etmektedir. Ülkemizden de çok sayıda öğrencinin giderek eğitim aldığı üniversitenin mezunlarına verdiği prestijli diplomalar Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından da tanınmaktadır ki bu durum öğrencilerimizin gelecekteki mesleki hayatları için büyük önem arz etmektedir.

Üniversitenin Öğrencilerimize Sundukları Olanaklar

Türk öğrencilere çok büyük avantajlar ve olanaklar sunan Priştine Universum Üniversitesi özellikle bölümlere sınavsız başvuru kabul etmesi ile gündemden düşmemekte ve gençlerimizin yoğun ilgisine neden olmaktadır. Puan şartı olmadan kabul edilen öğrencilerimiz, üniversite tarafından da herhangi bir sınava tabi tutulmazlar. Anadolu Lisesi, düz lise veya meslek lisesi mezunu olan her genç diplomaları ile bu elit okula başvuruda bulunabilir ve eğitime hak kazanır. Priştine Universum Üniversitesi’nin sunduğu avantajlardan bir tanesi de, Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi veya Mimarlık bölümlerinde okumayı arzu eden gençlerimize eğitim veriyor olmasıdır. Okuldaki eğitimler Avrupa Birliği ve ülkemizdeki müfredatla da uyum içindedir.

Okul bünyesinde pek çok bölüm bulunmaktadır. Özellikle gençlerin yoğun talep gösterdiği bölümlerin başında Avrupa Çalışmaları Bölümü, Psikoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Uluslararası İlişkiler, Diş Hekimliği, Tıp Fakültesi, Eczacılık, Pazarlama ve Halkla İlişkiler bölümü gelmektedir. Bunların yanı sıra Bilgisayar Bilimleri Bölümü, Bilgi ve Yönetim Sistemleri Bölümü, Bankacılık ve Finans Bölümü, İşletme Yönetimi Bölümü de Türk gençlerinin eğitim aldığı alanlar arasındadır. Tüm bölümlerde alanında en yetkin uzman akademisyenler ders vermektedir. İnteraktif olarak da katılmanın mümkün olduğu derslerde az kişilik sınıflar sayesinde eğitimdeki kalite daima en yüksek standartta tutulmaktadır.

Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına da öğrenci kabul eden Priştine Universum Üniversitesi gençlerimize uzaktan eğitim şansı ve aynı zamanda Dikey Geçiş imkanı da sunmaktadır. Akademik kadro ile öğrenciler arasında daima sıcak bir diyalog hakim olduğu gibi, gençlerin her anlamda kendilerini yetiştirmelerine özen gösterilir. Grup eğitimi alan gençler üniversite kampüsünde bulunan sosyal tesislerden ve aktivitelerden de sınırsız şekilde yararlanmaktadır. Her öğrencinin eğitim aldığı alanda maksimum verimlilik içinde bulunması için eğitimler teorik olduğu kadar uygulamalı şekilde de verilmektedir.

Bu önemli eğitim fırsatlarına sahip olmak isteyen Türk gençleri sınavsız başvuru ve kayıt işlemleri için ülkemizde çeşitli illerde ofisleri bulunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!