Kosova ‘da Yaşam

Kosova ‘da Yaşam ; Bağımsızlığını ilan etmesinin ardından hızlı bir büyüme sürecine giren Kosova aslında köklü bir geçmişe sahiptir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülkenin tarihi dokusu incelendiğinde kozmopolit yapısının da aslında geçmişten geldiğini anlamak güç olmuyor.

Arnavutça ve Sırpça ülkenin resmi dillerini oluşturuyor. Aynı zamanda İngilizce, Boşnakça ve Romca da halkın en çok konuştuğu diller arsında yer alıyor. Bu dilleri konuşan tüm etnik gruplar Kosova’da yaşayan halkı oluşturuyor. Ancak her ne kadar etnik kökenler farklı olsa da halkın son derece dostane ilişkiler içerisinde yaşadıklarını söyleyebiliriz. Ülkede tarım çok yaygın olmadığından halkın çoğunluğu ya hizmet sektöründe çalışıyor ya da ticaret yaparak geçimini sağlamaya çalışıyor. Bu durum toplumsal ilişkilerine güçlenmesini beraberinde getiriyor.

Kosova ‘da Yaşam ve Misafirperverliği

Kosova halkı son derece misafirperver olduğundan turistlere yakınlık gösteriyorlar. Yalnızca ülkelerini ziyaret edenlere değil, yüksek eğitim kurumlarında okumak için Kosova’yı tercih eden gençlere de ilgi oldukça fazla. Bu özelliği ile Kosova’nın Türkiye’ye benzerlik gösterdiği farklı ülkeler tarafından da fark edilebiliyor. Türk gençleri gönül rahatlığı ile yurt dışında eğitim tercihlerini bu ülkeden yana kullanabilir.

Ülkede yaşam son derece düşük rakamlar ile sürüyor. Ucuz bir ülke olması, öğrencilerin de kendi ülkelerinden çok daha lüks bir yaşam sürmelerini beraberinde getiriyor. Yurtta kalan öğrenci sayısı son derece az. Genellikle ev kiralamayı ve yemeklerini de restoranlarda yemeyi tercih ediyorlar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!