Kosova Dini Ve Namaz, Ezan Vakitleri

Kosova Dini Ve Namaz, Ezan Vakitleri

Bağımsızlığını Yugoslavya’nın dağılmasının ardından bağlı olduğu Sırbistan’dan koparak alan Kosova Cumhuriyeti huzurlu, birlik içinde bir ülkedir. Müslümanların çoğunlukta yaşadığı ülkede Hıristiyan nüfus da bulunmaktadır. Azınlıkların da barış içinde yaşadığı ülkenin Türkiye ile arasında hem tarihi, hem kültürel anlamda kopmaz bağlar vardır. En temelde inanç birliği konusunda ortak paydamız olan Kosova diğer yandan uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyeti alında yaşamıştır. Bu nedenle iki ülke arasında kültürel bağlar oldukça güçlenmiş, yaşam şeklimiz birbirine benzerlikler göstermiştir. Balkanların bu en güzel ülkesinin her yerinde Osmanlı eserlerine rastlamak, sokaklarında İngilizce konuşulduğunu duymak veya camilerde ibadet etmek son derece normal bir durumdur. İyi ilişkiler içinde bulunduğumuz Kosova’da eğitim alan gençlerimiz de kendilerini evlerindeki gibi rahat, huzurlu ve güven içinde hissetmektedir.

Kosova Dini ve Namaz, Ezan Saatleri ve Genel Olarak Yaşam

İstanbul’la arasında yaklaşık olarak 1 saat fark bulunan Priştine şehri aynı zamanda ülkenin de başkentidir. İstanbul’da saat 18 iken, Priştine’de ise 17’dir. Gençlerimizin eğitim aldıkları süre boyunca namaz veya ezan konusunda saat farkı anlamında zorlanmamaları da büyük bir avantajdır. Ülkemizdeki ezan ve namaz saatlerine oldukça yakın olan vakitler nedeniyle gençlerimiz herhangi bir sıkıntı yaşamadan alışkanlıklarını en düzgün şekilde sürdürme şansına da sahiptirler.

Pek çok konuda olduğu gibi Kosova dini, namaz ve ezan vakitleri ile alakalı konularda daha detaylı bilgi almak isteyen gençlerimiz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkez ofislerimize uğrayarak istedikleri her türlü bilgiyi edinebilirler. Gelişmiş bir ülke olan Kosova modern hayatı, Müslüman çoğunluğu ve misafirperver halkı ile gençlerimizin eğitim süreçlerinde herhangi bir zorluk yaşamadan hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktadır. Camilerde namaz kılınabildiği gibi, namaz ve ezan saatleri konusunda da uyum sorunu yaşanmaz.

Priştine Universum Üniversitesi, ülkede bulunan en kaliteli ve gelişmiş eğitimi sunan yükseköğrenim kurumlarının başında gelmektedir ve aynı zamanda her yıl Türk öğrencilere de sınavsız eğitim hakkı tanımakta, önemli sayıda kontenjan ayırmaktadır. Herhangi bir sınav şartı bulunmayan üniversite gençlerimiz için pek çok bölümde lisans eğitimi alma şansı sunması bakımından son derece önemlidir. Avrupa Birliği kriterlerine göre eğitim mevzuatına sahip olan okulda her türlü teknik alt yapı bulunmaktadır. Sayısız olanaktan yararlanabilen öğrencilerimiz üniversitedeki sosyal faaliyetlere katılabilir, yabancı dillerini geliştirebilirler. Öğrenci kulüpleri veya spor faaliyetler, festivaller, konserler de gençlerim eğitim süreçlerini daha renkli geçirmelerine neden olmaktadır.

Yaşam koşullarının rahatlığı, Kosova dini ve namaz, ezan vakitleri konusunda sıkıntı yaşanmaması, ucuz araba kiralamak veya satın alma şansı öğrencilerin bu ülkeyi tercih etmesinde önemli rol oynamaktadır. Danışmanlık şubelerimize gelerek siz de eğitiminizde ne gibi avantajlara sahip olacağınız öğrenebilir ve başvuru, kayıt işlemlerinizi sorunsuz şekilde yaptırabilir, bu fırsatı kaçırmadan istediğiniz bölümde eğitime başlayabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!