Kosova Eğitim Sistemi

Kosova Eğitim Sistemi ; Kosova da bulunan Prizren’in en bilindik özelliği Kosova’da Türk nüfusunun en yoğun olduğu şehir olmasıdır. Burada yaşayan kesimin çoğu Türk dolayısıyla Müslüman’dır.

Kosova Prizren şehrinde yer alan Prizren Üniversitesi ve Prishtina üniversitesi oldukça kaliteli ve öğrencinin de istekleri doğrultusunda hareket eden, memnuniyet, arz ve talebe önem veren kaliteli bir üniversitedir. Bu üniversite (Prizren Üniversitesi) Prof tarafında 2006 yılında özel bir üniversite olarak kurulmuştur. Üniversiteler tarihsel hayatta da önemli ve bü4yük bir yatırım olarak görülmektedir. Bu üniversite öğrencilerine ve başka ülkelerden gelen gençlere kaliteli, uygun ve sürekli gelişme halinde olan bir eğitim hayatı sürdürebilmeleri için yenileme ve sosyal aktivite çalışmalarını her geçen gün arttırmaya devam ettirmektedir. Kosova da 2. Kamu Üniversitesi olarak bilinen…

Kosova ‘da Eğitim Hayaliniz Gerçek Oluyor

Prizen Üniversitesi; ayrıca yakın zamanda iki yeni İngilizce eğitimli bölümler açılmıştır. Üniversiteye yurtiçi ve yurtdışı yatırımların da yapılması ile birlikte eğitim vermekte olan öğretim görevlileri Üniversiteye yeni alınan akıllı tahtalar, projeksiyon cihazları, yenilenen laboratuvarlar ve dizüstü bilgisayarların da bulunduğuna dikkat çekmişlerdir. Öğrencilere daha iyi kalitede bir eğitim sunmak için Kosova Prizen Üniversitesi şartlarının üzerinde yeniliklere ve çalışmalara imza atmakta, gerek yurtiçi gerek ise yurtdışında adını hızla duyurmaktadır. Bunula birlikte Prizen Üniversitesi hem bulunduğu kent hem de sosyal aktiviteler açısından etkinlikler de düzenlemektedir.

Öğrenimini yurtdışında görmek isteyen ve Kosova’da ki Prizen Üniversitesini tercih eden kimse bazı evrak ve belgeleri de beraberinde getirmelidir. Kayıt olmak için gerekli olan belgeler şunlardır; noterden tasdikli bir lise diploması, pasaport sureti, sağlık raporu, 1 den 3. Yıla kadar dönem yılsonu notlarını içeren transkript, 7 adet vesikalık resim, lise uygundur belgesi, noter tasdikli kimlik fotokopisi ve taahhütnamedir. Bu belgelerin üniversiteye verilmesi halinde öğrenci kayıt işlemlerini gerçekleştirecek böylece Prizren Üniversitesi de eğitim olanaklarını öğrencilerine sunmuş olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!