Kosova Hakkında

Kosova Hakkında ; Kosova Makedonya Cumhuriyetiyle komşu, Birleşmiş Milletler idaresinde olan bir bölgedir. 17 Şubat 2008 yılında, bağımsızlığını ilan etmiştir. Dünyanın en yeni, çiçeği burnunda devleti demekte mümkün. Nüfusun, yaklaşık iki milyonu bulduğu, Kosova da çoğunluğu Balkanların en eski halkları ve Arnavutlar oluşturmaktadır. Devamını Türk, Sırp ve Boşnak azınlıkları getirmektedir. Bu nüfusun, yaklaşık % 90’ı Müslüman’dır. . En büyük yerleşim merkezi başkent Priştina’dir…

Kosova Hakkında Bilgiler

Kosova’nın resmi dilleri Arnavutça ve Sırpçadır. İngilizce, Kosova’da yerel dil olarak kabul gösterilirken sadece Prizren şehrinde resmi dil olarak kabul görmektedir. Bölge, zengin yeraltı kaynaklarına sahiptir. Hayvan yetiştiriciliği, önemli gelir kaynaklarındandır. Kosova’nın topraklarının büyük bir kısmı, dağlık arazidir. Makedonya sınırı boyunca Sar Dağları uzanmaktadır. Burada kış turizmi faaliyetleri büyük önem taşımaktadır. Ayrıca Kosova da, nereye giderseniz gidin, bozulmamış bir doğa göreceksiniz. Halkın büyük çoğunluğu restoranlar ve kafelerden ziyade açık arazilerde zaman geçirmektedir. Kosova’da çok katlı apartmanların bulunduğu siteler modern tasarımı ile dikkat çekmektedir.

Kültür Ülkesi Kosova

Tarihi ve turistik yönden önem arz eden Kosova’nın başta Osmanlı eserleri ile süslenmiş başkent Priştina, Kosovanın kültür başkenti Prizren, Müslümanların yoğunlukta olduğu İpek ve keşfedilmeyi bekleyen diğer şehirler, görülmeye değer önemli kentler arasında. Ayrıca Kosova yemekleri ile de adından sıkça bahsettiriyor. Hamur işleri ve et yemeklerinin ağırlıkta olduğu, yemek kültürüne sahip Kosova’ya Osmanlı mutfağının takipçisi de denebilir. Ülkenin nüfusunun büyük bir bölümünün Müslüman olması nedeniyle domuz yetiştirilmemektedir. Türkiye’ye uçakla gelmeniz oldukça uygun maliyetlerle ve kısa sürelidir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!