Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri (Priştine- İstanbul)

Kosova Otobüs-Tren-Uçak Seferleri (Priştine- İstanbul)

Vizesiz gidilebilen ve pek çok Türk gencinin üniversite eğitimi aldığı Kosova, başkenti Priştine ile göz doldurmaya devam ediyor. Eğitim almak için veya turistik nedenlerle seyahat edenler, başkente yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Priştine Havaalanı’nı kullanarak kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Kosova’ya Nasıl Gidilir?

Kosova’ya seyahat etmek için havayolu kullanabilirsiniz. Zira başkent Priştine’ye doğrudan uçuş yapan çok sayıda havayolu şirketi bulunmaktadır. Tatil veya turistik amaçlı gitmek isteyenler için en doğru mevsim ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Lisan eğitimi için Kosova’ya dünyanın her yerinden öğrenciler gelmekte ve eğitim almaktadır. Havayolu bu nedenle son derece gelişmiş olduğundan dolayı herkesin ülkeye kolayca ulaşımı sağlanmaktadır. Başkent Priştine’ye ise hem havayolu, hem de farklı ulaşım alternatifleriyle kolayca yapılmaktadır.

Priştine şehir merkezine ulaşmak için İstanbul’dan havayolu ile Prştine havalimanına kısa sürede ulaşmak mümkündür. Yaklaşık olarak 20 dakikada havalimanından Priştine şehir merkezine de gidilebilmektedir. Şehir merkezinin yaklaşık mesafesi 15 kilometredir ve araç kiralayarak, taksiye binerek veya otobüs gibi toplu taşım araçları kullanılarak da kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Taksi ücretleri oldukça uygun olduğundan her yere gitmek için iyi bir alternatif olacaktır.

Kosova’da Şehir İçi Ulaşım Koşulları

Priştine Havaalanı’ndan günün hemen her saatinde taksiye binilerek hem hızlı bir yolculuk yapılabilir, hem de konforlu şekilde istenen yere gidilebilir. Taksi hizmetleri her saatte var olduğu için araç bulmakta herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Güvenilir ve hızlı yolculuk için taksi kullanırken bir yandan da uygun fiyatlar sayesinde bütçenizi de yormadan şehir içi ulaşımınızı da ekonomik şekilde halledebilirsiniz.

Özellikle Kosova’ya öğrenim için gelen öğrenciler Priştine Havaalanı’ndan çok rahat bir şekilde otobüslere binerek şehir merkezine gidebilir ve çok ucuz rakamlara ulaşımlarını tamamlayabilirler. Burada önemli olan nokta ise otobüs seferlerinin 2 saatte bir oluşudur. Bu süre içinde binilen otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlanabilir anca farklı bir şehre gitmek isteniyorsa bu durumda şehirlerarası otobüs hizmetlerinden de yararlanarak ekonomik olarak rahat bir yolculuk yapılabilir.

Kosova’da benzin fiyatlarının çok ucuz olması nedeniyle taksi tutmak veya bir yere taksiyle gitmek de oldukça uygun olacaktır ki pek çok kişi bu alternatifi değerlendirmektedir. Ancak hem şehir merkezine gitmek, hem de farklı yerleri gezmek isteyenler için en ideali araç kiralamaktır. Araç kiralama şirketleri sayesinde havaalanından itibaren araç kiralayarak istenilen yere ulaşabilirsiniz. Konforlu ve çok ucuz bir seçenek olduğu için şehrin tarihi, kültürel yerlerini ziyaret etmek de böylece mümkün olmaktadır. Başlıca araç kiralama firmalarından bazıları King, Shotani, Sixt veya Kosova Trade gibi isimlerdir. Bu firmaların Havaalanı’nda da şubeleri bulunmaktadır.

İstanbul-Kosova Arası Kaç Saattir?

İstanbul ile Kosova arasındaki mesafe yaklaşık olarak 877 kilometredir ve eğer araç ile gidilecekse bu durumda ortalama 10 saat civarında bir yolculuk yapılmaktadır. Uçakla gitmek ise 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!