Kosova Oturum İzni ve Sağlık Giderleri

Kosova Oturum İzni ve Sağlık Giderleri

Kosova, özellikle Türk gençleri için hem gezip, görmek, hem de eğitim almak için oldukça avantajlı, güzel bir ülkedir. Avrupa’nın Balkan coğrafyasında var olan ülke ile köklü tarihimiz ve kültürel pek çok ortak yanımız bulunmaktadır. Yemyeşil doğası ve denize olan kıyısı ile herkesi büyüleyen bir ülkedir ve ülkede ağırlıkta Müslüman halk yaşamaktadır. Önemli sayıda Türk nüfus da bulunmakta olduğundan gençlerimiz kendilerini asla yabancı hissetmemektedirler. Kosova’nın başkenti Priştine, para birimi de Euro’dur. Ülkede İslamiyet en yaygın din olmakla beraber, pek çok camide ibadet özgürce yapılabilmektedir. Pek çok azınlığın yaşadığı ülkede barış ve huzur hakimdir. Ülkenin en önemli üniversitelerinden biri Priştine Universum Üniversitesi’dir ve özellikle sınavsız eğitim şansı vermesiyle her gencin gözbebeği durumuna gelmiştir. Elit ve prestijli bir okul olduğu gibi, verdiği diplomalarla gençlerin Avrupa’nın pek çok ülkesinde kolaylıkla iş bulmasını da sağlamaktadır.

Kosova Oturum İzni ve Sağlık Giderleri

Osmanlı hakimiyetinde de yaşamış olan Kosova ile Türkler arasında kopmaz bağlar vardır. Bölgede çok sayıda Türk yaşamaktadır ve bu bağlar sayesinde ortak geçmişimiz, kültürümüz hala devam ettirilmektedir. Pek çok geleneğimiz aynıdır ve adetlerimiz, örflerimiz birbirine benzer. Türk gençleri bu ülkede eğitim alırken, hem kültürel, hem tarihi, hem de sosyal yaşantı, yeme içme konularında kendilerini ülkelerindeymiş gibi hissederler.

Türk öğrencileri her açıdan memnun eden Kosova oturum izni ve sağlık giderleri bakımından da gençlerimizin herhangi bir sorun yaşamadan hayatlarına devam etmelerine olanak tanımaktadır. Özellikle Türk öğrenciler ülkede çok rahat ve kısa süre içinde oturum izni alabilmektedirler. Priştine Universum Üniversitesi’nde sınavsız eğitim hakkı kazanmalarından ötürü oturum izni sorunu da yaşamazlar. Oturum izni için sadece bazı belgelerin tamamlanmış olmasıyla beraber başvuru yapmak mümkündür. Kosova oturum izni ve sağlık giderleri ile ilgili merak ettiğiniz her konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere bilgi verecek ve yardımcı olacaktır. Eksiksiz şekilde verilen hizmetlerde her türlü kayıt, başvuru, oturum izni veya sağlık işlemleri ile alakalı prosedürler profesyonelce halledilecektir.

Ülkenin sağlık giderleri özellikle öğrencilerimizi asla zorlayacak durumda değildir. Gençlerimiz eğitim aldıkları Priştine Universum Üniversitesi’nin kampüsünde var olan sağlık merkezlerine giderek her türlü ihtiyaçlarını kolayca giderebilirler. Tedavi konusunda üniversitenin sunduğu hizmetleri almanın yanı sıra çok düşük bedeller ödeyerek şehir merkezinde bulunan sağlık kurumlarına gitmek ve faydalanmak da mümkündür. Tüm ülke çalışanları Türk gençlerimize güler yüzle hizmet vermekte ve zorluk çıkarmamaktadır. Sizler de öğrencilik sürecinizde bu güzel ülkenin sunduğu her türlü fırsattan ve avantajdan yararlanabilir, yurt dışında en ekonomik ve uygun şartlarda lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Ülkenin en seçkin okullarından olan Priştine Universum Üniversitesi’nin sunduğu olanaklardan faydalanmak, Mimarlık, Hukuk Fakültesi veya İnşaat Fakültesi gibi İngilizce destekli eğitim veren bölümlerde öğrenci olmak için hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!