Kosova Üniversitesi BESYO

Kosova Üniversitesi BESYO

Sporla yakından ilgilenen veya sporcu geçmişi olan gençlerimiz için Besyo yani Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda okumanın ayrı bir önemi vardır. Spor alanında uzman olmayı kolaylaştıran ve her türlü teknik, teorik eğitimin verildiği bölüm pek çok gencimizin gelecek hayallerini süslemektedir. Ülkemizde eğitim almak için sınavlara giren gençlerin yanı sıra, bu bölümde okumak için yurt dışındaki prestijli okulları tercih eden gençlere bir müjdemiz var. Artık hiçbir sınava girmeden Kosova Üniversitesi Besyo öğrencisi olabilirsiniz. Mükemmel bir spor eğitimi alabileceğiniz, dünyanın her yerinden gelen yabancı öğrencilerle kaynaşabileceğiniz, farklı aktivitelerde ve sosyal ortamlarda bulunabileceğiniz Priştine Universum Üniversitesi sayesinde yurt dışında seçkin bir üniversitede lisans eğitiminizi alabileceksiniz.

Kosova’da Sınavsız BESYO Eğitimi

Avrupa’da Besyo eğitimi almak isteyenler için Kosova eşsiz fırsatlarla dolu bir ülkedir. Çok iyi üniversitelere sahip olmasının yanı sıra, özellikle Türk öğrencilerin kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeleri de gerçekten paha biçilmez bir duygudur. Hiçbir sınav şartı olmamasından ötürü elbette Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmek gençlerimiz için bir külfetten kurtulmak anlamına gelir. Üstelik herhangi bir taban puan almalarına da gerek duymadan doğrudan lise diplomaları ile Besyo lisans eğitimi için hemen başvuru ve kayıt yaptırabiliyorlar. Gençlerimiz bu avantajı kullanabilmek ve iyi bir sporcu olabilmek için hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize gelerek başvuru şartlarını öğreniyor ve kayıt işlemlerini başlatıyorlar. Çok cazip harç bedelleri ödeyerek Avrupa’nın göbeğinde istedikleri bölümde okumanın heyecanını doyasıya yaşıyorlar.

Not ortalamasına takılmadan, sınavlara girmeden doğrudan başvuruda bulunulan Kosova Üniversitesi Besyo bölümünde öğrenim gören gençlerimiz ülkemizdeki spor akademilerindeki derslerin benzerlerini almakta oldukları gibi, mevzuatın da neredeyse aynı olmasından ötürü herhangi bir zorluk çekmiyorlar. Hatta pek çok okulla kıyaslandığında Priştine Universum Üniversitesi’nde çok daha ucuz rakamlara harç bedelleri ödediklerinden ailelerinin memnuniyetini de garantilemiş oluyorlar. Kosova’nın ekonomik açıdan çok gelişmiş olması da gençlerin eğitim süreçlerine bu nedenle son derece avantajlı şekilde yansıyor. Yurt imkanlarının yanı sıra çok düşük rakamlara şehir merkezinden ev kiralamak mümkün olduğu gibi, tüm ülkeyi yine çok ekonomik rakamlara araç kiralayarak gezmek de mümkün hale geliyor.

Kosova Üniversitesi Besyo Eğitimi

Avrupa’nın merkezinde bir ülke olan Kosova Üniversitesi Besyo eğitimi ile gençlere çeşitli müsabakalarda kendilerini eğitme ve gösterme imkanı da sunuyor. Ülke çapındaki yarışlar dışında, Avrupa’daki pek çok ülkedeki yarışa katılma imkanı da bulunuyor. Teorik derslerin dışında her öğrenci spor alanında her türlü pratik eğitimi de profesyonel şekilde alabiliyor. Avrupa’daki veya ülkedeki sayısız takımla yapılan yarışmalar, önemli müsabakalar ve festivaller hem eğlendirici, hem de pratik açıdan profesyonelliğe adım attıran etkinliklerin başında geliyor. Her türlü müsabakaya, turnuvaya katılabilen gençlerimiz, yurt dışında okumanın her türlü avantajını sonuna kadar yaşarken, bir sporcu olarak kendilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlama imkanına da erişebiliyorlar.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!