Kosova Üniversitesi Denklik

Kosova Üniversitesi Denklik

Yurt dışında eğitim alarak istedikleri mesleğe yönelik iş bulma şanslarını artırmak isteyen ve aynı zamanda sınavsız eğitim alma hakların kullanmayı arzulayan gençlerimiz Kosova Üniversitelerini tercih etmektedir. Gençlerimize sınavsız ve taban puansız bir lisans eğitimi şansı sunan üniversiteler için Kosova çok iyi bir tercih olacaktır. Ülkemizle derin tarihi bağları bulunan Kosova Balkanlar’da bulunmasına rağmen Avrupalı bir ülkedir. Dost bir ülke olmasının yanı sıra Müslüman bir ülke olması da gençlerimizin yabancılık çekmeden eğitim almalarını sağlamaktadır. Vize uygulanmayan ülkeye havayolu ile yaklaşık 1,5 saatte ulaşmak da hem gençler, hem de aileler için büyük avantajdır. Ülkede eğitim için bulunan Türk gençlerinin oturum izni alması da bir hayli kolaydır. Özellikle başkent Priştine’de bulunan okullar gençlerimizin en sık rağbet gösterdiği eğitim kurumlarının başında gelmektedir ki bu okulların başında Priştine Universum Üniversitesi bulunmaktadır.

Priştine Universum Üniversitesi ve Denklik Bilgileri

2005 yılında kurulmuş olan Priştine Universum Üniversitesi kuruluşunda kolej olsa da, daha sonra bugünkü halini almakta gecikmemiş, ülkenin en iyi, en prestijli okullarından biri olmaya hak kazanmıştır. Elit bir eğitim kadrosuna sahip olan okulda eğitim kalitesi de tartışılmayacak denli iyidir. Avrupa Eğitim Kriterleri’ne uygun bir müfredat bulunduğundan gençlerimiz aldıkları eğitim sonrasında Avrupa ülkelerinde de kolayca iş bulabilmekte veya eğitimlerine devam edebilmektedirler. Modern eğitim anlayışına sahip olan Kosova Üniversitesi denklik konusunda da gençlerimizin beklentilerini karşılayacak niteliktedir. Mesleki açıdan en donanımlı laboratuvar ve dersliklerde öğrenim gören gençlerimizin mezun olduktan sonra aldıkları diplomalar Türkiye’de de tanınmaktadır.

Öğrencilerin denklik konusunda memnun olmalarının yanı sıra, üniversitenin verdiği eğitim kalitesi Avrupa’daki diğer okullarla kıyaslandığında son derece yüksektir. Dünya standartlarında bir eğitim verilmesinin yanı sıra, okula kayıt yaptırmak isteyen gençler hiçbir şekilde sınava tabi tutulmazlar ve herhangi bir taban puan da söz konusu değildir. Kosova Üniversitesi denklik problemi olmadığı için Türk gençlerinin yoğun şekilde ilgisini çekmektedir. Mezun olan öğrencilerimiz ülkemizdeki YÖK yani Yüksek Öğrenim Kurumu’na müracaat ederek gerekli işlemleri yapabilir ve diplomalarına denklik alabilirler. Resmi olarak tanına diplomalar alındığı için mesleki olarak iş bulmakta herhangi bir sıkıntı ya da zorluk çekilmemektedir. Aynı zamanda lisans eğitimi dışında gençlerimiz isterlerse bu üniversitelerde yüksek lisans veya doktora programlarına da kayıt yaptırarak eğitimlerine devam etme şansı bulabilirler.

Kosova Üniversitesi denklik açısından özellikle Priştine Universum Üniversitesi tercih edilebilir. Bu okuldan mezun olan gençler, diplomalarının tanınması sayesinde hem ülkemizde, hem de çeşitli Avrupa ülkelerinde de iş bulma şanslarını artırmaktadırlar. Bu açıdan son derece önemli bir avantaj sunan üniversitede lisans dışında yüksek lisans veya doktora eğitimi almak da çok iyi bir kariyer için en büyük şanslardan biri olacaktır. Siz de Avrupa’da çalışabilme, iyi koşullarda iş bulabilme hayalinizi gerçekleştirebilmek için size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!