Kosova Üniversitesi DGS Dikey Geçiş

Kosova Üniversitesi DGS Dikey Geçiş

Ülkemizde yaygın şekilde gençlerin rağbet ettiği DGS yani Dikey Geçiş Sistemi, eğitim alınan bölümden bir başka bölüme doğrudan geçiş yapabilmek için gereklidir. Öğrenciler bu sistemden yararlanabilmek için sınavlara hazırlanmakta ve üniversitelerin ilgili bölüm için uygun gördükleri puanları almak için uğraşmaktadırlar. İstediği fakültede veya bölümde okuyan gençlerimiz bu sisteme başvurmazken, elbette hayalindeki bölümde değil de, başka bir bölümde eğitim alan öğrenciler için son derece hayati bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Bu sistemden yararlanabilmek için not ortalamasının yüksek olması, sınavlarda istenen puanı almak gibi durumlar söz konusudur ve bu durum her zaman gençler için istedikleri gibi sonuçlanmayabilir. Bu noktada Kosova Üniversitesi DGS Dikey Geçiş imkanı ile tüm bunları geri bırakarak hayalinizdeki bölümde doğrudan okuma şansı elde edebilirsiniz.

Türk öğrenciler için ne sınav, ne not ortalaması, ne de taban puan gibi bir uygulama öne sürmeden doğrudan dikey geçiş hakkı tanıyan Kosova üniversiteleri sayesinde artık gençlerimizin yüzü daha fazla gülmeye başladı. Üstelik bu şansı elde ettikleri okul Avrupa’nın en prestijli eğitimlerin veren saygın bir kurum olduğundan tabi ki mutlulukları bir kat daha artıyor.

Kosova Üniversitesi Dikey Geçiş Uygulamaları

Şu an hâlihazırda ülkemizin nadide üniversitelerinden birinde lisans öğrencisi olabilirsiniz ancak belki de okuduğunuz bölümün dışında başka bir bölümde öğrenci olmak istiyorsunuz. Bu noktada şansınızı yurt dışında değerlendirerek, hem zaman kaybetmez, hem de istediğiniz bölüme hiçbir sınava girmeden doğrudan kayıt yaptırma şansına sahip olabilirsiniz. Kosova Üniversitesi DGS dikey geçiş şansı sayesinde hemen ülkenin başkentinde bulunan Priştine Universum Üniversitesi bölümlerinden biri için başvuruda bulunabilir ve dike geçiş işlemlerinizi sınavsız, puansız şekilde başlatabilirsiniz. Her gence istediği bölüme dikey geçiş yapma imkanı sunan üniversite için not ortalamanızın da bir önemi yoktur.

Başta Priştine Universum Üniversitesi olmak üzere Kosova’nın pek çok üniversitesi gençlerimize bu eşsiz fırsatı aynı şartlarda sunmaktadır. DGS konusunda üniversitenin istediğiniz bölümüne doğrudan kayıt yaptırabileceğiniz gibi, dilerseniz lisans bölümlerine de başvurarak 4 yıllık eğitim alabilirsiniz. 2 yıllık eğitiminizi 4 yıllığa tamamlamak için hiçbir sınava girmeden dikey geçiş yaparak hayalinizdeki bölümde okuma şansını artık elde edebilirsiniz. Kararınızı verdiğinizde öncelikle sizler için en iyi hizmeti sunmak için yılların profesyonelliği ile çalışan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz. Kayıt başvurularınızı ofislerimize gelerek doğrudan yapabileceğiniz gibi danışmanlık hizmetimizden eğitim hayatınız boyunca da faydalanabilirsiniz.

Bu noktada unutulmaması gereken unsurlardan en önemlisi elbette Kosova Üniversitesi DGS dikey geçiş imkanından yararlanmak isteyen çok sayıda öğrencinin olduğu ancak kontenjanların da belli sayılarda sınırlı olduğudur. Vakit kaybetmeden hemen başvuru yapmak, harç ücretleri, bölüm bilgileri veya kayıt işlemleri ile ilgili her türlü konuda yardım almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!