Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi son yıllarda gençlerimize eğitim alanında sunduğu büyük avantajlarla sık sık gündeme geliyor. Özellikle üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyen gençlere sunduğu çok özel fırsatlarla yüzleri güldüren Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile de büyük rağbet görüyor. Bu bölümde eğitim alan gençler mesleklerini bağımsız şekilde icra edebilme özgürlüğüne sahip oldukları gibi, isterlerse dünyanın her yerinde iş bulabiliyorlar. İlaç ve kimya sanayiinde çalışabilecekleri için hem ülkemizde kariyer yapabiliyor, hem de aldıkları prestijli diplomalar sayesinde Avrupa’da da sayısız iş olanağından faydalanabiliyorlar.

Eczacılık mesleği özellikle fen bilimleri açısından temel bir eğitim olduğundan sınavlarda da yüksek puanlar almak gerekir. Sınavlarda alınan puanlara göre yerleştirilen öğrenciler için bu bölümü kazanmak gerçekten de çok önemlidir. Peki size Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne sınavsız şekilde başvuru ve kayıt yaptıracağınızı söylesek ne derdiniz? Eminiz pek çoğunuz için bu bir hayalin ötesine geçemiyordur ancak gerçekten de hiçbir sınava girmeden hemen Avrupa’nın en iyi okullarından birinde bu eğitimi almaya hak kazanabilirsiniz. Sayısız avantajın sizi beklediği bu eğitim için lise diplomanızın olması ve tabi ki başvuru süresini kaçırmamanız gerekiyor.

Kosova Üniversitesi Eczacılık Eğitimi Seçenekleri

Türk gençlerine çok cazip olanaklar sunan ve Eczacılık eğitimi almanın önündeki sınav engelini ortadan kaldıran Kosova Üniversiteleri sayesinde siz de gönlünüzden geçen mesleği yapabilmek için modern bir eğitim alabileceksiniz. Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bilimsel çalışmaları ve akademik kadrosunun genişliği ile tüm gençlere en iyi eğitim olanaklarını sunarken aynı zamanda gelişmiş tıbbi laboratuvar desteği de vermektedir. Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun olarak teorik dersler uygulamalı derslerle de desteklenmektedir. Böylece gençlerimiz uzman birer Eczacı olarak mezun olabilmekte ve alanlarında donanımlı bireyler haline gelmektedir.

Sınavlara hazırlanmakla geçirdiğiniz süreyi artık eğitiminize ayırabileceksiniz. Priştine Universum Üniversitesi özel kontenjanları ile lise ve dengi okul mezunlarına yalnızca diplomaları ile başvuruda bulunabilmelerini olanaklı hale getiriyor. Üstelik Balkanların ve Avrupa’nın yükselen yıldızı olan okulun harç bedelleri de oldukça düşük. Ortalama geliri olan Türk aileleri için ceplerini yakmayan harç bedelleri iki eşit taksitle de ödenebildiğinden gençlerimiz eğitim masraflarını düşünerek endişe etmek zorunda kalmıyor. Ülkenin ekonomik koşullarının da uygun olması nedeniyle isteyen öğrenciler eğitimleri esnasında kolaylıkla harçlık çıkarabilecekleri ek işler bulabiliyorlar.

Dünyanın her yerinde geçerli bir meslek edinmek için sizler de Priştine Universum Üniveristesi Eczacılık Bölümü öğrencisi olmak için başvurunuzu yapın. Sınırlı kontenjanlardan yararlanmak, kayıt işlemlerinizdeki bürokratik işlemleri kolaylaştırmak için size en yakın Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizi ziyaret ediniz. Sadece başvuru ve kayıt işlemlerinde değil, öğrencilik hayatınız boyunca karşılaşabileceğiniz her türlü sorunda sizlere profesyonel danışmanlık hizmetini vereceğimiz için konforlu bir eğitim yaşamına sahip olacaksınız. Kosova Üniversitelerinin verdiği ve YÖK tarafından tanınan diplomalarınız sayesinde dünyanın her yerinde olduğu gibi, ülkemizde de Eczacılık alanında istediğiniz gibi çalışma olanağı bulabileceksiniz.

Kosova Üniversitesi eczacılık eğitimi size önemli ve cazip avantajlar sunmaktadır. Öğrencilerimiz bu güzel ülkedeki üniversitelerde sınavsız olarak kabul edilmektedir. Sınava hazırlanma yoğunluğu yaşamadan, öğrencilerimiz için özel kontenjanlardan yararlanarak, son derece başarılı üniversitelerde eğitim alma şansını yakalayabilirsiniz. Kosova üniversitesi eczacılık eğitimi deyince, akla birçok üniversite gelebilir. Bunların arasında, size önereceğimiz eğitim kurumu ise, başkentte bulunan Priştine Universum Üniversitesi’dir. 2005 yılında başlayan eğitim hayatında, kurumun başarıları dikkat çekmektedir. İlk olarak kolej statüsünde eğitime başlayan okul, ilk bilimsel çalışma akademisini kuran okuldur. Seçkin ve elit bir kurum olarak, Avrupa’da giderek dikkat çeken üniversitelerden biri haline gelmiştir. Kosova genelinde de ayrı bir yeri vardır.

Eczacılık eğitimi, fen bilimleri noktasında, en donanımlı eğitimi gerektiren fakültelerden biridir. Okulun donanımlı yapısı, modern laboratuarları, son derece seçkin bilim adamları, inter aktif eğitim yapısı, az kişilik sınıflar ile modern bir eğitim uygulanmaktadır. İngilizce eğitim, ülkemizden gelen Türk hocaların verdikleri dersler, bazı bölümler için İngilizce destekli eğitim üniversitenin Türk öğrenciler için düzenlediği özel imtiyazlardır. Bu özel eğitim fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Üstelik, ülkemizden öğrencilerimiz sadece diplomaları ile kabul edilmektedir. Hangi liseden mezun olduğunuzun önemi bulunmamaktadır. Koleje bağlı özel okula ait bir özel lise, anadolu lisesi, düz lise, meslek lisesi olabilir.

Lise mezunu olarak geleceğiniz seçkin üniversitede, fakülte eğitiminizden sonra, donanımlı bir eczacı olarak mezun olabilirsiniz. Bundan sonra, yüksek lisans ve doktora programlarından da eğitimlerinize devam edebilirsiniz. Öğrencilerimiz için lisans tamamlama fırsatları da sunulmaktadır ve bu imtiyazlardan da Türk öğrencileri olarak yararlanabilirsiniz. Barış dolu, huzurlu bir şehirde, öğrenci kentinde başarı dolu yıllar sizleri bekliyor. Pratik anlamda bir eczacılık fakültesi öğrencisi olarak, kendinizi geliştirme şansı bulacağınızı da göz ardı etmemelisiniz. Hem okul bünyesinde, hem de kliniklerde pratik yapma şansınız olacak. Diplomalarınız ülkemizde tanınacak ve sorunsuz şekilde eczacı olarak çalışabileceksiniz. Aynı şekilde, Avrupa ülkelerinde de diplomanızla, birçok alanda çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ufuklarınızı genişletin ve kariyer hedeflerinizi artırın uluslararası noktada artırın.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!