Kosova Üniversitesi Eğitim Dili

Kosova Üniversitesi Eğitim Dili

Priştine Universum Üniversitesi, Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan ve ülkenin en modern, aynı zamanda en iyi eğitimini sunan okulların başında gelmektedir. Köklü bir tarihe sahip olan üniversitenin teknik açıdan zengin bir altyapısı da bulunmaktadır. Kolej statüsünde açılmış olan ve eğitim hayatına 2005 yılında başlayan Priştine Universum Üniversitesi şu an ülkenin en prestijli ve seçkin eğitim kurumlarında liste başı durumdadır ve dünyanın her yerinden öğrenci ağırlamaya devam etmektedir. Bologna Eğitim Kriterleri doğrultusunda oluşturulan müfredatları ile gençlere dünyayı yakalayan global bir eğitim olanağı da sunmaktadır.

Elit bir eğitim sunan üniversite hem sınavsız başvuru hakkı tanımakta, hem de ekonomik harç bedelleri ile öğrencilerin de, velilerinin de yüzünü güldürmektedir. Ülkemizde ortalama geliri olan bir aileye mensup gençler son derece rahat bir şekilde Kosova’da eğitim alabilir ve hiç zorlanmadan eğitim hayatlarını sürdürebilirler. Ekonomik harç bedelleri, ülkenin gelişmiş, refah ekonomik durumu sayesinde okul dışı faaliyetlere de bütçe ayırmak gayet mümkündür.

Kosova Üniversitesi Eğitim Dili ve Üniversite Avantajları

Kosova Üniversitesi eğitim dili, özellikle bu ülkede okumak isteyen Türk gençleri için büyük bir şansı da beraberinde getirmektedir. Ülkenin en prestijli ve popüler okulu olan Priştine Universum Üniversitesi’nde özellikle Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi’nde İngilizce destekli şekilde eğitimler sürdürülmekte olduğundan gençlerimiz hiç zorlanmadan lisans eğitimlerini sürdürebilmektedirler. Bu bakımdan gençlerimizin Avrupa’da okurken kendi dillerinde eğitim alabilmeleri de oldukça büyük bir avantajdır. Mezun olan gençlere çok büyük iş fırsatları sunan ve verdiği prestijli diplomalarla hem ülkemizde, hem de Avrupa’nın pek çok yerinde önemli bir kariyer başlangıcı yapma olanağı sunan Kosova Üniversitesi eğitim dili sayesinde sizler de eğitimlerinizi daha en başından doğru şekilde alabileceksiniz.

Sınavsız Eğitim Hakkı

Priştine Universum Üniversitesi, Türk gençlerimize de her yıl belli sayılarda kontenjan ayırmakta ve böylece İngilizce destekli eğitim alabilme şansına ek olarak sınavsız başvuru hakkı da tanımaktadır. Gençlerimizin alıştıklarının aksine, herhangi bir sınav bulunmayan okulda taban puan gibi bir uygulama da söz konusu değildir. Sınav stresine girmeden, hiçbir özel eğitim için zaman kaybetmeden veya ekstra ücretler ödemeden, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize gelerek doğrudan kayıt yaptırabilirsiniz. Lise veya dengi okullardan mezun olmanız ve diplomanızı almanız halinde başvuru hakkına da sahip oluyorsunuz.

Kosova Üniversitesi eğitim dili konusunda sıkıntı çekmeden İngilizce destekli bölümlerde eğitim alabilir, sınava girmeden de hayalini kurduğunuz mesleğinize kavuşabilirsiniz. Türkiye’de tanınan, Avrupa’da geçerli olan saygın diplomalar veren Priştine Universum Üniversitesi öğrencisi olarak siz de çalışma hayatınıza fark yaratacak şekilde önde girebilirsiniz. AB ülkelerinde çalışma şansı yakalayabileceğiniz gibi, ülkemizde de iş sıkıntısı çekmeyeceksiniz.

Her biri alanında uzman, hem teorik, hem de pratik konularda en iyi eğitimleri veren akademisyenlerin derslerine girecek, en iyi teknik alt yapı desteğinden faydalanacaksınız.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!