Kosova Üniversitesi Ekşi

Kosova Üniversitesi Ekşi

Kosova’dan bahsedildiğinde akla ilk gelen eğitim kurumlarının başında Priştine Universum Üniversitesi gelir. Genellikle Kosova Üniversitesi ekşi sözlük yorumları da bu üniversite etrafında şekillenir. Sınavsız öğrenci kabul eden okula Türk öğrencilerden her sene yoğun bir başvuru vardır ve tabi ki sadece Türk öğrenciler değil, dünyanın değişik ülkelerinden sayısız yabancı öğrenci de okula başvuru yapmaktadır. Bu denli talep gören okulun verdiği eğitim de tartışmasız çok iyidir. Kosova genel olarak eğitime çok önem veren bir ülke olduğundan dolayı, üniversiteler başta olmak üzere tüm eğitim kurumları da yüksek standartta bir çizgiye sahiptir. Hiçbir sınava tabi tutulmadan öğrenci kabul edilmesi başlı başına büyük bir avantaj olduğundan, meslek lisesi veya düz lise mezunu gençler istedikleri bölüme sadece diplomaları ile anında başvuru yapabiliyorlar. Üstelik lise diploma notlarında da bir baraj bulunmuyor.

Kosova Üniversitesi Hakkında Ekşi Sözlük Yorumları

Kosova Üniversitesi ekşi sözlük yazarları tarafından da avantajları bakımından övgü dolu sözlere sahne oluyor. Pek çok yazar okulun gençlere sunduğu avantajları ve elit eğitimi konu ederken, ülkenin ekonomik açıdan eğitime elverişli olması, herkesin bütçesine uygun olması da bahsedilen konular arasında bulunuyor. Misyonundan ve vizyonundan, eğitim kalitesinden asla ödün vermeyen Priştine Universum Üniversitesi her öğrencinin özgürce eğitim aldığı, mesleğinde en yetkin akademisyenlerin derslerine girdiği bir okul olmanın yanı sıra verdiği prestijli diplomalarla da haklı bir yere sahip. Sağlam bir eğitim almak isteyen, cüzi miktarlarda harç ödemeyi arzulayan Türk gençler aynı zamanda öğrenci destek programları ile her türlü sorunlarını da kısa sürede çözebiliyorlar. Her öğrencinin eğitim aldığı alanda en iyi olmasına özen gösteren üniversitede Bologna Eğitim Kriterleri uygulanmaktadır. Verilen diplomalar Türkiye’de de tanınmakta olup, Avrupa ülkelerinde de aynı şekilde tanınmaktadır.

Teorik derslerin yan sıra, verilen pratik eğitimlerle bilginin pekiştirilmesi sağlanmakta ve teknik alt yapıya sahip, donanımlı derslikleri ve laboratuvarları ile de her gencin kendisini yetiştirmesi sağlanmaktadır. Elit bir akademik kadroya sahip olan Priştine Universum Üniversitesinde bazı uygulamalar kampüs içinde yapılabilmektedir. Donanımlı şekilde eğitim alan gençlerin özgüveni de bu sayede oldukça yükselmektedir.

Kosova Üniversitesi ekşi sözlükte özellikle İngilizce destekli bölümler bakımından da sıklıkla yer almaktadır. Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Mimarlık bölümünde Türk gençlerimiz isterlerse İngilizce destekli eğitim alma şansını da kullanabilmektedirler. Sınavsız kabul edildikleri okulda çok uluslu öğrenci topluluğu içinde başka yabancı dilleri de öğrenme şansına erişmekte olduklarından mezun olduklarında da avantajlı konuma geçerler. Her yıl belli dönemlerde kontenjan açan okulun her türlü başvuru ve kayıt işlemi ise tek yetkili kuruluş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmaktadır. Lise diplomanız ile siz de doğrudan başvuru yapabilir ve her türlü resmi yazışma işleminizi danışmanlarınızla beraber yürütebilir, okul hakkında daha detaylı bilgi sahibi olarak eğitim hayatınıza sıkı bir başlangıç yapabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!