Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

Her türlü donanımı bünyesinde barındıran ve teknolojik alt yapılardan en iyi şekilde yararlanan Kosova Üniversitesi Mimarlık bölümü ile de dikkat çekiyor. Bugüne kadar çok sayıda öğrencimizin eğitim aldığı okul eğitim kalitesi ile her geçen gün zirveye yerleşmektedir. Hem öğrencilerimizi için uygun koşullara sahip, hem de aileler açısından maddi koşulları zorlamayan bir eğitim verildiğinden sıklıkla tercih edilmektedir. Nüfus yoğunluğu düşük olan ülkede insanların birbiri ile barış ve hoşgörü içinde yaşıyor olmaları da gençlerimizin yaşam koşullarının refah içinde var olmasını sağlamaktadır. Üniversitelerinin kalitesi kadar çağdaş yaşamı ile de günümüzün en beğenilen ülkeleri arasında bulunan Kosova’da okumak gerçekten de ayrıcalıklı bir durumdur.

Türk örf ve adetlerine benzer, kültürel, tarihi ortaklıklarımız olan güzel ülkede yaşamak da, öğrenci olmak da ekonomik açıdan kişilerin rahat etmesini sağlar. Harç bedelleri ile gençlere iyi eğitimi ucuza alabilmelerini sağlayan Kosova Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık bölümü senelik 2500 Euro harç bedeli ile de beğeni toplamaktadır. Bu rakam diğer üniversitelerle kıyaslandığında oldukça düşüktür ve istenirse iki eşit taksitle ödeme imkanı da bulunmaktadır. Eğitim müfredatı olarak Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun bir yönetmeliği olan okul gençlerimize sınavsız giriş imkanı sunmaktadır.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Eğitimi Seçenekleri

Verdiği yüksek kalitedeki eğitimlerle öğrencilerimizi bekleyen Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık bölümünde öğrenci olmak ve lisans eğitimi almak için hiçbir sınava girmeye gerek olmadığı gibi, gençleri strese sokan taban puan uygulamaları da bulunmuyor. Ülkenin en önemli şehri ve aynı zamanda başkenti olan Priştine’de öğrenci olmanın sayısız avantajı vardır. Üniversitenin bulunduğu şehir gece gündüz ayrı etkinliklere sahne olduğundan, gençlerimiz eğitim süreçlerinde sosyal anlamda da kendilerini geliştirebilecek farklı mecralar bulabilmektedir. 2005 yılında kurulmuş olan ve ilk olarak kolej statüsünde bulunan üniversite bugün en çok rağbet gören ve ünü yurt dışına taşmış bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık bölümünü seçen gençlerimiz Avrupa standartlarında bir eğitim almakta oldukları için gerçekten de şanslıdırlar. Hem çok uygun harç bedeli ödeyerek, hem de yaşam koşullarında zorlanmadan öğrencilik hayatını sürdürmek bir hayli kolaydır. Okulun sunduğu sayısız olanak bulunduğundan öğrencilerin boş zamanlarında ilgi alanlarına yönelik çalışmalar yapabilmeleri için kulüplere katılmaları bile yeterli olmaktadır. Geniş bir kampüsü olan okulda sportif faaliyetler için de çok sayıda olanak bulunmaktadır.

Hiçbir sınava tabi tutulmadan, puan kaygısı yaşamadan siz de Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık bölümünde öğrenci olabilir, gelecek planlarınızı çok daha iyi bir başlangıçla gerçeğe taşıyabilirsiniz. YÖK tarafından tanınırlığı olan bir diploma alarak mesleki kariyerinizi ülkemizde de rahatlıkla devam ettirebileceğiniz bu özel eğitim fırsatını kaçırmamak için sizleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize bekliyoruz. Yurtdışında sınavsız ve son derece kaliteli bir eğitim almanız için sizlere danışmanlık hizmetimizi tüm öğrencilik hayatınızda sürdürmekteyiz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!