Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Kosova Üniversitesi Taban Puanları

Sınavlara giren ve belli puanlar alarak istedikleri bölümlere yerleşmeye çalışan gençlerimiz için artık yurt dışında sınavsız ve taban puansız lisans eğitimi şansı var. Üstelik çok cüzi rakamlarda harç bedelleri ödeyerek ve tabi ki aile bütçelerini sarsmadan her türlü yaşam giderlerini karşılayarak bir öğrenim görebilecekler. Kosova üniversitesi taban puanları olmadığı için Türk gençlerinin yeni umudu olmaya devam ediyor. Pek çok gencimiz bu güzel ülkenin saygın okullarında hep hayalini kurdukları bölümlere kayıt yaptırabiliyorlar ve bunun için herhangi bir sınav zorunluğu olmadığından stres de yaşamıyorlar. Balkanların ortasında bulunan ve aynı zamanda bir Avrupa ülkesi olan Kosova, gençlerimizin havayolu, kara yolu ve deniz ulaşımıyla da kısa sürede gidebilecekleri bir ülke olmasının yanı sıra, dost, kardeş ülke olarak bilinmesinden ötürü de çok fazla tercih edilmektedir.

Kosova Üniversitesi taban puanları denince akla Priştine Universum Üniversitesi gelmelidir ki, bu eğitim kurumu hiçbir şekilde gençlerimizden taban puan istememektedir. Lise veya dengi okullardan mezun olan her Türk gencine kapılarını açan üniversiteye kayıt yaptırmak için sınava girmeye de asla gerek yoktur. Gençlerimizin bu konudaki endişeleri tamamen gereksiz olduğu gibi, yalnızca başvuru ve kayıt işlemindeki bazı evrakları tamamlamaları lisans eğitimlerini başlatmak için yeterli olacaktır.

Kosova Üniversitesinde Taban Puan Uygulaması

Türk gençlerine yurt dışında lisans eğitimi alabilmeleri için sayısız avantaj sunan Kosova Üniversitesi taban puanları olmadığından çok büyük bir şansı da beraberinde getirmektedir. Bu bağlamda gençlerimizin Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmeleri, hayallerindeki mesleğe yönelik kaliteli eğitim alabilmeleri için son derece makul ve doğru olacaktır. Kosova’nın başkenti olan Priştine’nin en merkezi konumunda bulunan üniversiteye her yıl yurt dışından da çok sayıda öğrenci başvuru yapmakta ve eğitim alma şansını elde etmektedir. Okulun verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra sınavsız ve taban puansız başvuru kabul etmesi de elbette popülaritesini artıran çok önemli unsurlardan bazılarıdır. Cazip harç bedelleri bulunan okulun eğitim masrafları da oldukça düşüktür ve istenirse harç bedelleri tek seferde veya iki eşit taksitle de ödenebilmektedir. Pek çok üniversiteye veya Avrupa’daki okula göre hem avantajlı hem de çok daha ekonomik bir eğitim sunulmaktadır.

Hiçbir şekilde taban puan şartı aranmayan Priştine Universum Üniversitesi’nde Bologna Eğitim Kriterleri esas alınmaktadır ve gençlerin bu okulda eğitim alabilmeleri için herhangi bir sınava girmeleri de gerekmemektedir. Örgün eğitim olmasının yanında uzaktan eğitim şansı da bulunduğundan isteyen gençlerimiz ülkelerinden ve evlerinden ayrılmadan da bu prestijli okulda öğrenci olma hakkını elde edebilmektedir. Ülkemizde zorunlu olan sınav sistemi Kosova üniversitelerinde söz konusu olmadığından sadece lise diploması ile başvurmak da gençlerin hayallerindeki eğitimi alabilmeleri için gayet yeterlidir. Avrupa’nın parlayan yıldızı olan Priştine Universum Üniversitesi’nde siz de öğrenci olmak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkez ofislerimizden başvuru ve kayıt işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!