Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kosova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Dünyanın en eski mesleklerinden biri olan doktorluk elbette ciddi bir eğitim gerektirir. Gençlerin bu alanda en iyi eğitimleri almaları şarttır. Zorlu bir eğitim süreci olan mesleğin kutsallığı elbette tartışılmaz. Üstelik dünyanın her yerinde çalışma fırsatı verdiği için de pek çok gencin gelecek hayallerini süslemektedir. İnsan yaşamı kurtarmanın paha biçilemez bir duygu olduğunu söylemeye de gerek olmadığından bu eğitimi almak için tüm şartları zorlamak gerektiğini söyleyebiliriz. Elbette sınavlara girmek, iyi puanlar almak ve iyi bir üniversiteden mezun olmak Tıp alanında başarılı olmanın başlıca gereklilikleridir. Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi de dünyaca pek çok başarıya imza atmış, sayısız uzman bilim adamıyla çalışan eğitim kurumu olmasıyla gençlerin bu alanda eğitim almak istediği okulların başında geliyor.

Avrupa’nın göbeğinde buluna ve ülkemizle inanç konusunda ortaklığı olan, kardeş ülke Kosova artık Türk gençleri için Tıp eğitiminde de büyük bir şans haline geldi. Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi sınavsız giriş hakkı vererek pek çok gencin rüyasını gerçeğe dönüştürme fırsatı sunuyor. Yoğun talep gören okula girmek için gençlerimiz alışık oldukları gibi herhangi bir sınava girmiyorlar. Aksine doktor olabilmek için, bu özel eğitimi almak için sadece lise diplomaları ile başvurmaları yeterli. Pek çok tıp okulu içinde parmakla gösterilen Priştine Universum Üniversitesi Tıp Fakültesi için siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize gelerek bu önemli fırsattan yararlanabilir ve geleceğin en iyi hekimlerinden biri olmak için adım atabilirsiniz.

Priştine Universum Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ülke için önemli bir yere sahip olan Priştine Universum Üniversitesi Tıp Fakültesi aynı zamanda dünyada tıp eğitimi veren pek çok ülkedeki eğitim kurumları içinde de önemli bir yere sahiptir. Balkanlarda Tıp konusunda bir ekol oluşturan üniversite doktor olma isteği duyan Türk gençleri için yepyeni bir umut kapısı olmuştur. Bu şansı değerlendiren gençlerimiz herhangi bir sınava girmeden Tıp eğitimi almanın heyecanını yaşarken aynı zamanda ödedikleri cüzi harç bedelleri ile bir kere daha avantajlı duruma geçmişlerdir. Diğer okullarla kıyaslandığında gerçekten de oldukça düşük rakamlara sahip olan harç bedelleri iki taksitle de ödenebildiğinden öğrenciler asla zorlanmamakta ve ailelerine de fazladan maddi zorluk yaşatmamaktadırlar.

Her yıl sınırlı kontenjanlarla da olsa başvuru kabul eden okul için taban puan uygulaması da bulunmamaktadır. Avrupa Eğitim Kriterleri doğrultusunda verilen Tıp eğitimlerini alabilmek için sadece lise mezunu olmak yeterlidir. Kayıt işlemlerinde istenen bazı evrakları ise Eurostar danışmanları ile halletmek oldukça kolaydır. Sadece lisans eğitimi için değil, Priştine Universum Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüksek lisans ve doktora programlarına da kayıt yaptırmak bir hayli kolaydır. Bu alanlarda eğitim alabileceğiniz gibi, mezun olmanız halinde Türkiye’de tanınırlığı olan bir diplomaya da sahip olacaksınız. Kamu kurum ve kuruluşlarında veya özel hastanelerde, kliniklerde çalışabilir hatta dünyanın diğer ülkelerinde de hekimlik mesleğinizi başarıyla sürdürebilirsiniz.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!