Kosova Üniversitesinde Denklik

Kosova Üniversitesinde Denklik

Dünyanın her yerinde gençler için en hayati dönüm noktalarından biri yapacakları mesleğe yönelik eğitimleri seçmektir. Ülkemizde de durum farklı değildir. Binlerce gencimiz her yıl girdikleri sınavlarla kendilerini hayallerindeki mesleğe ulaştıracak bölümlerde okuma hayali kurmaktadır. Elbette bu hayal herkes için gerçek olamadığı gibi, umutlar bir sonraki seneye devretmekte veya istenmeyen bir bölümde okuyarak hayallere veda edilmektedir. Oysa son yıllarda gençlerimizin artık hayalindeki mesleği yapabilmeleri için ihtiyaçları olan eğitimi alabilmek için yurt dışı olanaklarını değerlendirmeleri sayesinde umutsuzluğun yerini kaliteli bir eğitim almaya başladı. Kosova üniversiteleri de bu anlamda Türk gençlerinin ideallerindeki mesleğe daha fazla yaklaşabilmeleri için eşsiz fırsatlar sunuyor.

Herkese eşit eğitim fırsatı veren Kosova Üniversitesinde Denklik konusunda da beklentileri bir hayli fazla karşılıyor. YÖK tarafından tanınan diplomalar veren üniversite mezunlarına hem Avrupa’da, hem de ülkemizde çok daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için çok elit ve yüksek standartta eğitimler veriyor. Prestijli diplomaları ile gençlerimiz ülkemize döndüklerinde YÖK kurumuna başvuruda bulunarak diplomalarının denklik işlemlerini kısa sürede halledebiliyorlar.

Kosova Üniversitesi Denklik ve Diplomaların Ülkemizde Tanınması

Pek çok bölüme sahip olan Kosova Üniversitesinde Denklik açısından öğrencilerimiz için kaybedilmeyecek avantajlarla doludur. Hem sınavsız eğitim veren, hem de diplomaları ülkemizde tanınan Priştine Universum Üniversitesi sayesinde gençlerimiz Türkiye’de eğitim alan öğrencilerle aynı statüde iş olanaklarına sahip olabiliyorlar. Üstelik Avrupa’da da geçerli olan diplomaları sayesinde kariyerlerini çok daha iyi seviyelere taşıyabiliyorlar.

Son zamanlarda Avrupa’nın yükselen değerleri arasında buluna Priştine Universum Üniversitesi kuruluşundaki kolej eğitimini geride bırakarak günümüzde ülkenin en iyi üniversiteleri arasında ilk sıralara kadar yükselmiştir. Başkent Priştine’de bulunan saygın okullardan biri olmasının yanı sıra Türk gençlerine özel olarak Hukuk Fakültesi, İnşaat Fakültesi ve Mimarlık bölümlerinde de İngilizce destekli eğitimler vererek gençlerimizin gönlünü kazanmıştır. Avrupa’da olmasına ve dünya standardında, Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun şekilde bir müfredata sahip olmasına rağmen okulun harç bedelleri de son derece düşüktür. Eğitimi kolaylaştıran ve harç bedelini iki taksitle alabilen, aynı zamanda hiçbir şekilde sınav şartı öne sürmeyen okulun elit akademik kadrosu da göz doldurucu niteliklere sahiptir.

Avrupa’nın ve Kosova’nın en beğenilen okullarından olan Priştine Universum Üniversitesi’nde pek çok bölümde eğitim alabilir ve bunun için herhangi bir sınava girmek zorunda kalmazsınız. Medeni bir ülkede, hoşgörü seviyesinin yüksek olduğu bir toplumda bulunmanın konforunu yaşarken aynı zamanda öğrenciliğinizin tadını doyasıya çıkaracak kadar ekonomik kolaylıklarla da karşılaşırsınız. Ucuz bir ülke olduğu için eğitiminiz için ekstra zorluklar yaşamaz ama isterseniz kolaylıkla ek gelir elde etmek için iş de bulabilirsiniz. Sayısız avantajla dolu bir eğitim dünyasına adım atabilmek için siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanarak başvuru süresini kaçırmadan, gerekli tüm işlemlerinizi en profesyonel şekilde hallederek hayalinizdeki gibi bir eğitime adım atabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!