Ülke Hakkında

Ülke Hakkında ; Amerika birleşik devletleri tarafından tanınan ülke ikinci olarak da Arnavutluk tarafından tanınmıştır. Türkiye’nin de tanıdığı ülke kapılarını sonuna kadar bu ülkelere açmaktadır. Ayrıca Gora bölgesinde de Boşnakça ve Makedonca dilleri konuşulmaktadır. Konuşulan dillerin çokluğu burada kültür farklılığını ortadan kaldırarak ülkenin kendini yenilemesini daha da kolaylaştırmıştır.

Gora bölgesi denilen araziler de yapılan kazılarda kayalar üzerine yapılan eski şekillerden damga şekilleri Osmanlı öncesi Türk izlerine rastlanmaktadır. Şekillere dair dinsel araştırmalar sonucun da Göktürk alfabesine benzer nitelikler taşıdığı görülmüştür. Buda Kosova da önceden beri yaşayan Türkler olduğunun büyük bir kanıtıdır.

Ülke Hakkında Coğrafi Yapı

Dardania adı verilen küçük bir yönetim merkezi bulunan Kosova’nın insanları Dardanların ve İlinlerin kendilerinin varisleri olduklarına inanmaktadırlar. Yapı olarak güçlü ve sert olan bu topluluk onlara kendilerini güçlü hissettirmektedir. Tarihte Hunlarında geçici ve kalıcı işgalleri olmuştur. Bu da Kosovalıların kültürlerini farklı farklı yönlerde değiştirmektedir.

Birçok tarihe beşiklik etmiş Kosova’yı sizler de merak ediyorsanız mutlaka gidip görmelisiniz. Kosova size tarihi tekrar yaşatabilecek bir ülkedir. Orada kendinizi yabancı hissetmeyecek kendi ülkeniz gibi hissedeceksiniz. Farklı kültürlerin ortaklık ettiği Kosova da dillerin de çokça konuşularak farklılık göstermesi gelen turistlere yabancılık çekmemeleri konusunda kolaylık sağlamaktadır. Özellikle burada Müslümanların çok olması Türklerin kosovaya olan ilgisini artırmaktadır. Kosova tarihi yerleri ve eserlerine sahip çıktığından dolayı gezilmeyi ve görülmeyi hak eden bir ülkedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!